Anasayfa / ATP / ATP Challenger Turnuvası Antalya’da Başladı

ATP Challenger Turnuvası Antalya’da Başladı

ATP Challenger Turnuvası, Türkiye Tenis Federasyonu ve Megasaray Tenis Akademisi işbirliği ile Antalya’da başladı.

Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Belek’te yer alan Megasaray Tenis Akademisi kortlarında, ATP Challenger turnuvası düzenleniyor. Düzenlenecek turnuva öncesinde kameraların karşısına geçen Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Milli tenisçi Ergi Kırkın ve Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, düzenlenen basın toplantısına 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen deprem felaketi ile ilgili taziye mesajlarıyla başladı. Sporun iyileştirici yönüne vurgu yapan Durmuş, uluslararası organizasyonlarda Türkiye Tenis Federasyonu olarak tenisin de tabana yayılması amacıyla çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini, stratejiler doğrultusunda da paydaşlarla beraber önemli alt yapıların oluşturulduğunu söyledi.

Geçtiğimiz sene içerisinde Dünya Gençler Şampiyonası’nı da düzenlediklerini hatırlatan Cengiz Durmuş, stratejiler ile birlikte Türkiye’nin dünya çapındaki projelerde önemli bir paydaş olması adına çaba sarf ettiklerini vurguladı. Türkiye’de 70’ten fazla ilde tenis faaliyetlerinin akitf olarak sürdüğünü belirten Durmuş, Antalya’da 3 bin, Türkiye genelinde ise 20 bin civarında tenis kortuna sahip olduklarının altını çizdi.

27 Ülkeden 64 Sporcu Katıldı

Antalya’da düzenlenecek olan ATP Challenger Turnuvasına Türkiye, Gürcistan, Avusturya, Rusya, İtalya, Bosna Hersek, İspanya, Özbekistan, İsveç, Hırvatistan, Almanya, İsveç, Fransa, Lübnan, Arjantin, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Belçika, Avustralya, Kanada, Litvanya, Polonya, Romanya, Sırbistan, Portekiz, Yunanistan ve Belarus olmak üzere toplam 27 ülke temsil edilecek. 27 ülkeden toplamda 64 sporcu mücadele edecek.

Turnuvada Türkiye’yi temsil etmek üzere Ergi Kırkın, Yankı Erel, Koray Kırcı ve Sarp Ağabigün de boy gösterecek. Turnuvada 1 numaralı seribaşı, Avustralyalı tenisçi Sebastion Ofner olacak. Ofner, dünya sıralamasında 158’nci sırada bulunuyor. Macar tenisçi Fabian Marozsan ise 2 numaralı seribaşı olarak turnuvaya katılıyor. Macar tenisçi, dünya 161 numarası olarak turnuvaya dahil oldu.

Turnuvanın bitimi sonrasında dereceye giren sporcular, toplam 73 bin Euro para ödülünün sahibi olacak. Bugün itibariyle başlayan organizasyon, 12 Mart Pazar gününe kadar devam edecek.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Müthiş Maçta Kazanan Zverev

Alexander Zverev, Jannik Sinner karşısında 2023 ABD Açık çeyrek finalinde kazanan taraf oldu ve çeyrek finale yükseldi.