Anasayfa / ATP / Novak Djokovic İkinci Tura Yükseldi
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Novak Djokovic İkinci Tura Yükseldi

Sırp tenisçi Novak Djokovic, Roland Garros 2023’e iyi başlayarak Amerikalı rakibin Aleksandar Kovacevic’i eledi ve adını ikinci tura yazdırdı.

Roland Garros 2023’ün en tecrübeli isimlerinin başında gelen Novak Djokovic, 2023 sezonundaki kötü gidişatını unutturmak adına iyi bir başlangıç yaptı. İlk turda karşılaştığı Aleksandar Kovacevic’i rahat geçen Sırp raket, ikinci tura yükseldi. Son etkinliklerde beklenen başarıya ulaşamayan ve ATP sıralamasındaki 1 numaralı koltuğunu kaybeden Djokovic, Roland Garros’un ilk turunda sürprize izin vermedi. Sıralamada 3 numaraya gerileyen Djokovic, rakibine set vermeden mağlup etti.

Rakibi karşısında servis kullanarak ilk sete başlayan Djokovic ilk oyunu kazanmayı başardı. İkinci oyunda Kovacevic iyi servis kullanarak rakibini yordu ve durumu 1-1 yaptı. İlk setin ilk 5 oyununda iki taraf da servislerinin kırılmasına müsaade etmedi. İlk setteki kırılma noktası ise altıncı oyun oldu. 3-2 öndeyken Kovacevic’in servisini kırmayı başaran Novak Djokovic, durumu 4-2’ye getirdi. Kendi servisinde de sürprize izin vermeyerek 5-2 öne geçti. Sekizinci oyunda kazanan taraf Kovacevic olsa da, final oyununda Sırp raket rakibini ekarte etti ve ilk seti 6-3’lük skorla kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan Novak Djokovic, rakibinin servisini kırdı. Kendi oyununda da hata yapmayarak 2-0’lık üstünlüğü sağladı. Kovacevic üçüncü oyunu kazansa da sonraki iki oyunda Djokovic rakibine üstünlük kurdu, bir de servis kırdı ve 4-1’i buldu. İlk sete göre direncin daha erken kırıldığı mücadelede, 6-2’lik skor Djokovic’i 2-0 öne geçirdi.

Final setine yine iyi başlayan Djokovic, ilk sette yine rakibinin servisini kırdı ve kendi oyununda hata yapmayarak durumu 2-0 yaptı. 3-2’lik üstünlüğü de yakalayan Sırp tenisçi, altıncı oyunda servisini kırdırdı. Fakat bir sonraki oyunda tekrardan rakibinin servisi kırdı ve 4-3 öne geçti. 5-4’e gelen son sette Kovacevic Djokovic’in servisini kırdı, ardından da bir oyun daha kazandı ve 5-6 öne geçti. Geriye düştükten sonra hızlı reaksiyon gösteren Djokovic durumu 6-6 yaptı. Tie-break oyununda ise Kovacevic’e 7-1’lik üstünlük kurdu ve durumu 3-0 yaparak adını ikinci tura yazdıran taraf oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.