Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz Rahat Turladı
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz Rahat Turladı

Kısa bir süre önce ATP 1 numarasındaki koltuğunu geri alan Carlos Alcaraz, Roland Garros’a da iyi başladı ve ilk turda rakibini 3-0’la geçerek üst tura yükseldi.

2023 yılının ikinci büyük Grand Slam’ine en büyük favorilerden biri olarak giren Carlos Alcaraz, organizasyona iyi başladı. Turnuva öncesinde tekrardan dünya 1 numarasına yükselmenin de morali ile birlikte genç İspanyol için Roland Garros da iyi başlamış oldu. Her ne kadar turnuva öncesinde Alcaraz’ın antrenörü ilk turda dahi kaybedebileceklerini vurgulayarak beklentileri yatıştırmak istese de, beklendiği gibi ATP 1 numarası hata yapmadı ve turladı.

Roland Garros’taki ilk maçında Flavio Cobolli ile karşı karşıya gelen Carlos Alcaraz, rakibi karşısında 3-0’lık üstünlük sağladı ve ikinci tura yükselmeyi başardı. Court Suzanne-Lenglen’de oynanan mücadele, iki tenisçinin de birbirleri ile ilk karşılaşması oldu. Zira daha önce ATP turunda karşı karşıya gelmemişlerdi.

İlk Sette Rakibine Sayı Vermedi

İlk sette oldukça rahat bir oyun sergileyen Carlos Alcaraz, İtalyan tenisçi karşısında kolay bir seti geride bıraktı. Cobolli tam 12 basit hata yaparak ilk sette rakibine hiçbir şekilde karşı koyamadı. İlk sette rakibinin 3 servisini de kırmayı başaran Carlos Alcaraz, İtalyan tenisçiye oyun kazanma şansı vermedi ve 6-0’lık sonuç ile ilk seti kazandı, maçta da 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan taraf yine Carlos Alcaraz oldu. İlk oyunda rakibinin servisini kıran genç İspanyol, ikinci oyunu da kazandı. Cobolli ikinci setin üçüncü oyununda ilk defa kazandı ve durum 2-1’e geldi. Sonrasında da kontrolü elinden bırakmayan Alcaraz, 4-2’yi yakaladıktan sonra yedinci oyunda rakibinin servisini bir kez daha kırdı ve 5-2’yi buldu. Kendi oyununda da hata yapmayan İspanyol raket, 6-2’yi yakalayarak durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü sette de görece rahat bir oyun sergileyen Alcaraz, her ne kadar ilk oyunlarda zorlansa da sonrasında tekrardan üstünlüğü ele aldı. 3-3’e gelen üçüncü set, tekrardan Carlos Alcaraz’ın üstünlüğüne döndü. 6-5’i yakaladıktan sonra tie-break’te de hata yapmayan Alcaraz, son seti 7-5 kazandı ve 3-0 ile adını ikinci tura yazdıran taraf oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.