Anasayfa / Roland Garros / Iga Swiatek İkinci Tura Yükseldi
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Iga Swiatek İkinci Tura Yükseldi

WTA 1 numarası Iga Swiatek, Roland Garros 2023’ün ilk turunda karşılaştığı Cristina Bucsa’yı 2-0 mağlup ederek adını ikinci tura yazdırdı.

Roland Garros 2023’ün kadınlar ayağında heyecan devam ediyor. İlk tur karşılaşmalarının oynandığı organizasyonda, dünya 1 numarası Iga Swiatek sürprize izin vermedi. Polonyalı raket, İspanyol Cristina Bucsa karşısında rahat bir galibiyet aldı. İlk sette zorlanmasına karşın rakibini ekarte etmeyi başaran Swiatek, böylelikle ilk turda hata yapmadı. Cristina Bucsa ise ilk sette rakibini zorladı fakat ikinci set itibariyle kontrolü rakibine verdi. Dolayısıyla da mücadeleden mağlup ayrılarak Roland Garros’a ilk turda veda etti.

Maça Swiatek’in servisi ile başlandı. İlk oyunu kazanan Swiatek, ikinci oyunda kaybetti ve durum 1-1’e geldi. İkinci oyundan itibaren ise iki tenisçi de kalitesini ortaya koyarak sürprizler izletti. Zira üçüncü oyunda Bucsa, dördüncü oyunda ise Swiatek birbirlerinin servisini kırdı ve oyunda durum 2-2’ye geldi. Beşinci oyunda Bucsa üst üste ikinci defa rakibinin servisini kırarak 3-2 öne geçti. Fakat sonraki oyunda bu kez Swiatek, üst üste ikinci defa servis kırma başarısı göstererek oyunu 3-3’e getirdi. İlk setin kalan oyunlarında iki tenisçi de hata yapmadı ve arka arkaya dört oyunda sürpriz yaşanmadı. Swiatek, 5-4 öne geçmesinin ardından son oyunda rakibinin servisini ilk sette üçüncü defa kırarak durumu 6-4’e getirdi. Böylelikle de maçta 1-0’lık üstünlüğü yakaladı.

İlk seti zorlansa da kazanmayı başaran Iga Swiatek, ikinci sette kontrolü tamamen ele aldı. Yine servis kullanarak başladığı ilk oyunu kazanan Polonyalı, ikinci oyunda rakibinin servisini kırarak durumu 2-0 yaptı. 2-0’ın ardından direnci düşen Bucsa karşısında 3 ve 4’ncü oyunlarda da rakibine şans tanımayarak durumu 4-0 yaptı. 4-0’ın ardından oyundan tamamen kopan Bucsa, rakibi karşısında hiçbir varlık gösteremedi. Servis kullandığı beşinci oyunda da rakibini ekarte eden Swiatek, 5-0 öne geçti. Son oyunda ise Bucsa’nın servisini ikinci sette 3, karşılaşmada ise altında defa kırarak durumu 6-0 yaparak 2-0’lık üstünlüğü yakaladı.

Rakibini 2-0 ile geçen WTA 1 numarası, böylelikle hata yapmadan ikinci tura yükseldi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.