Anasayfa / ATP / Novak Djokovic Gelecek Mücadelelere Odaklandı

Novak Djokovic Gelecek Mücadelelere Odaklandı

Novak Djokovic Wimbledon finalindeki maçı kaybetti, ancak Carlos Alcaraz’a karşı ‘rövanşı’ kazanma umuduyla dolu olduğunu vurguladı.

Novak Djokovic ve Carlos Alcaraz şu ana kadar ATP Turu’nda toplamda üç kez karşılaştı. İlk kez geçen yıl Madrid Açık’ta oynadıkları maçı Carlos Alcaraz kazandı. Yakın zamanda ise Roland Garros’ta oynadılar ve Djokovic, yarı finalde rakibini mağlup ederek finale yükseldi, ardından da finalde galip gelerek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

İki tenisçinin Wimbledon’daki karşılaşmaları bu kez final müsabakası oldu. Birbirlerine karşı ilk final maçlarıydı ve Alcaraz, 2023 Wimbledon’ı kazanmak için rakibine göre daha iyi bir performans sergiledi. Maçtan sonra Djokovic, Alcaraz’la sona eren karşılaşmaları ve gelecekteki mücadelelerine dair övgüyle konuştu.

Djokovic “Benim için umut etmem ve rövanşı alma planı kurmam oldukça doğal. Uzun bir süre turda olacak. Benim ise ne kadar süreyle burada olacağım henüz belli değil. Evet, bakalım. Birbirimize karşı oynadığımız sadece üç maç oldu. Üçü de gerçekten çekişmeli maçlardı. İkisi de bu yıl Grand Slam’lerin ilerleyen aşamalarında oldu” dedi.

Djokovic, rekabetlerin onu bugünkü Novak’a dönüştürmesine her zaman için inanmıştı. Kendi seviyenizde rekabetçilerinizin sizi daha iyi bir oyuncu olmaya zorlaması, rekabetin çok faydalı olduğunu gösteren emarelerin başında gelir. Genel olarak gerçek rakibi olarak Nadal’ı gördüğünü düşünse de, Alcaraz ile de yeni bir rekabet başlatmaya açık.

Novak Djokovic şimdiden İspanyol raket ile Amerika Açık’ta oynamayı dört gözle bekliyor. Sırp oyuncu, rekabetlerin bir spor dalının ilgisini korumak için hayati öneme sahip olduğunu düşünüyor ve bu yükü taşımaktan da fazlasıyla mutlu olacak. Bu durumun aynı zamanda onu da daha da iyi bir oyuncu yapacağına inanıyor.

Alcaraz ile olan rekabeti hakkında da konuşan Novak Djokovic, “Evet, umarım Alcaraz ile Amerika Açık’ta da karşı karşıya gelebiliriz. Neden olmasın? Dünya 1 numarası ile 2 numarasının neredeyse beş saat süren, beş setlik bir mücadelede karşı karşıya gelmesi, genel olarak sporumuz için pozitif bir adım. Bu hayalden daha iyisi de olamazdı. Neden olmasın? Yeni rekabetimizi ben de merakla bekliyorum” dedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.