Anasayfa / ATP / Alcaraz’ın Oyununda Büyük Üçlünün İzleri Var

Alcaraz’ın Oyununda Büyük Üçlünün İzleri Var

Carlos Alcaraz, Wimbledon zaferiyle kariyerinin ikinci Grand Slam’ini kazanırken Sırp tenisçi Novak Djokovic onun oyununda kendisinin, Roger Federer’ın ve Rafael Nadal’ın izlerini gördüğünü söyledi.

Carlos Alcaraz, Djokovic’in ardından Grand Slam turnuvalarında en çok kazanan oyuncu olarak ATP Turu’nun en iyi 10 oyuncusu arasında büyük bir hızla yükseldi. İspanyol oyuncu, 2023 Wimbledon zaferiyle iki Grand Slam kupasına sahip oldu ve bu da Alcaraz’ı Sırp oyuncunun ardından ikinci sıraya yerleştirdi.

Genç yaşına rağmen bu kadar olgun bir oyuncu olması, onu Big Three ile karşılaştırmalarını da beraberinde getirdi. Bu durum, gerçekten de genç oyuncuların onun gibi bir hakimiyet kurduğuna pek şahitlik etmediğimiz için herkes tarafından konuşulmaya başlandı. ATP Turu’ndaki en genç bir numara olması, sporun uzun tarihini düşündüğümüzde çok büyük bir başarı olarak kabul ediliyor.

Alcaraz’ın başarısı ile ilgili sorular sorulduğunda, Djokovic Rennae Stubbs’a benzer olan düşüncelerini dile getirdi. Djokovic, Alcaraz’ın oyununda Big Three üyelerinin hepsinden bazı izler gördüğünü ifade etti. Zira İspanyol oyuncu, her bir yıldızı izleyerek büyüdü ve bu yüzden bazı özelliklerini benimsedi.

Son 12 ay boyunca insanlar, Alcaraz’ın oyununun Roger, Rafa ve Djokovic’in bazı unsurlarını içerdiğini konuştu diyen Djokovic, “Bu konuda hemfikirim. Onun oyunu, dünyanın en iyi 3 oyuncusunu da barındırıyor. 20 yaşında olmasına rağmen, zihinsel dayanıklılığı ve olgunluğu gerçekten etkileyici. Rafa’nın yıllar boyunca gördüğümüz rekabetçilik ve mücadele ruhuyla inanılmaz bir savunma yeteneği var. Alcaraz, büyürken çoğunlukla Roger Federer’a hayranlık duydu ve onu en sevdiği oyuncu olarak gördü. Ancak stili onunkiyle aynı değil. Federer’ın stilini kendisine benzetmiş oyuncular var, ancak aslında birçok şeyin güzel bir karışımı olan bir oyuncu olması onu bu kadar iyi yapıyor. Ve onun backhand vuruşlarının bazı güzel benzerliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Evet, çift el backhand’ler, savunma, adapte olabilme… Bunlar, benim kişisel olarak yıllardır güçlü olduğum özellikler. Onun da bunlara sahip olması güzel. Dürüst olmak gerekirse, ben hiç onun gibi bir oyuncuyla oynamadım. Roger ve Rafa’nın kendilerine özgü elbette güçlü ve zayıf yönleri var. Carlos çok komple bir oyuncu. Bence uzun süreli başarı ve tüm kortlarda başarılı bir kariyer için adapte olma yetenekleri inanılmaz önemli” ifadelerini kullanarak rakibine övgü dolu sözler sarf etti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.