Anasayfa / ATP / Nishikori 20 Ay Aradan Sonra Geri Döndü ve İlk Turnuvasını Kazandı

Nishikori 20 Ay Aradan Sonra Geri Döndü ve İlk Turnuvasını Kazandı

Kei Nishikori uzun bir sürenin ardından tenise geri döndü ve katıldığı ilk turnuvada zafere ulaşmayı başardı.

Eski Dünya 4 numarası Nishikori, kortlara tekrardan geri dönüş yaptı. Nishikori, dönüşünün ardından katıldığı ilk turnuvayı kazandı ve bu başarı, kendisi için gerçekten zafer dolu bir dönüş oldu.

Daha önce 2022 yılında geri dönüşünü duyuran ve duyurusunun ardından da birkaç kez erteleyen Nishikori, Porto Riko’daki Palmas Del Mar’da düzenlenen ATP Challenger 75 turnuvası olan 2023 Karayip Açık’ta geri dönüşünü sonunda yaptı.

Japon raket, turnuvaya bir wild card sayesinde katıldı. Fakat ancak kısa süre içinde yetenekli oyuncularla karşılaşsa da turnuvanın favorilerinden biri olacağını kanıtlamayı başardı.

Nishikori ilk turd, Christian Langmo’yu rahat yendi. Rakibini 6-2, 6-4’lük setlerle 2-0 yenerek geçti. Kendisi için en büyük zorluk, yedinci seribaşı Mitchell Krueger’ı 4-6, 6-3, 6-2 yenmesiyle yaşandı. Japon tenisçi, karşılaşmada zorlansa da rakibini mağlup etmeyi başardı.

Nishikori daha sonra, Adam Walton ve Gustavo Heide gibi rakipleri ile de rahatça başa çıktı ve her ikisini de 6-4, 6-2’lük setlerle kazanarak finalde Amerika Birleşik Devletleri’nden 2022 Wimbledon Gençler finalistlerinden Michael Zheng’e karşı oynama şansı yakaladı.

19 yaşındaki Amerikalı, 2023 yılında yeteneklerini kanıtlamış olmasına rağmen, Japon tenisçi rakibini 6-2, 7-5’lik setlerle mağlup etti ve maçı 2-0 kazandı. Nishikori, 20 ay aradan sonra ilk turnuvasını kazandı.

33 yaşındaki Nishikori, bugün gerçekleşecek güncelleme ile ATP Sıralaması’nda da önemli bir yükseliş yapacak. Bir yıldan fazla süredir oynamadığı için herhangi bir sıralama puanına sahip olmayan tenisçinin zaferi sonrasında 75 puanı olacak. Böylece de daha önce sıralamada yer almayan bir konumdan 492. sıraya kadar yükselecek. Nishikori’nin sıradaki hedefinin birkaç ay içerisinde ilk 100’e dönmesi olacak. Çünkü bu, Japon tenisçinin korunan sıralamasını veya wild card’ını kullanma ihtiyacı olmadan doğrudan ana tablolara girebilmesinin önünü açacak. Kortlara tekrardan zafer ile dönüş yapmayı başaran Nishikori, sıralamada da ilk 500’e girmeyi başarmış olacak. Japon raket, ilerleyen turnuvalarda da başarı elde ederek sıralama puanını yükseltmeye çalışacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.