Anasayfa / ATP / Kyrgios, Djokovic’i Wimbledon’da Durdurabilecek Tek Kişi Olduğunu Söylüyor
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Kyrgios, Djokovic’i Wimbledon’da Durdurabilecek Tek Kişi Olduğunu Söylüyor

Nick Kyrgios, yaptığı açıklamada Roland Garros 2023’ün kazananı Novak Djokovic’i durdurabilecek tek kişi olduğunu iddia etti.

Nick Kyrgios, geçtiğimiz yıl Novak Djokovic’in Wimbledon’da zaferini engelleme şansı elde etmişti. Fakat Kyrgios başarısız oldu. Başarılı tenisçi, son maçlarında rakibine yenilmesine karşın yine de Londra’da onu sadece kendisinin durdurabileceğini düşünüyor.

Wimbledon’da Djokovic’i durdurmak neredeyse “imkansız” dersek yanlış olmaz. Zira Nick Kyrgios bunu iyi biliyor, çünkü geçen yıl Wimbledon’da denedi fakat önceki pek çok kişi gibi o da başarısız oldu. Sırp tenisçi, şimdiye kadar 7 Wimbledon kupası kazandı. Sıradaki Wimbledon’da da kazanan taraf olarak Roger Federer’ı geçmeye çalışacak.

Wimbledon’da bu yıl onu çim kortta yenebilen sadece bir oyuncu olacak ve o isim de Andy Murray. Geçen yıl Norrie ve Kyrgios gibi bazı oyuncular Novak’tan sadece bir set alabildiler. Ancak Kyrgios, kendisinin onu bu etkinlikte yenebileceğini düşünüyor. Bu konuyu Stuttgart Açık’taki bir röportajında da tekrarladı.

Kyrgios’un kortlara geri dönmesiyle beraber çok daha iyi bir performans sergilemesi gerekecek. Keza başarılı tenisçinin son görüntüsü form düşüklüğüne işaret ediyor. Geçen yılki seviyeyi yakalaması şu senaryoda pek beklenen bir şey değil, fakat bu gerçekleşirse de hayranları bunu görmekten memnuniyet duyacak.

Djokovic, özellikle son zamanlarda ve Roland Garros’ta yaptıklarından sonra kesinlikle bir numaralı favori olarak Wimbledon’a gelecek. Kyrgios, Djokovic’in yaptıklarını överek, onun Grand Slam sayısında 30’a ulaşmasını görmek istediğini açıkladı.

Kyrgios, Novak’ın Grand Slam şampiyonlukları ile ilgili olarak “Umuyorum ki 30’a ulaşır, bu benim kaybettiğim Wimbledon maçında daha iyi görünmeme yardımcı olur. Ama evet, bu kesinlikle muhteşem bir başarı. Ne kadar sıkı çalıştığını, her etkinliğe ne kadar önem verdiğini biliyorum. Tabii ki bazı Grand Slam’leri kaçırması, bazen ülkeye girememesi, bu sayının daha da artmasını engelledi” dedi.

Kyrgios, sözlerini “Biliyorum ki eğer Grand Slam’leri kaçırmasaydı şu anda 25 veya 26 şampiyonluğa sahip olurdu. Bu yüzden aç olduğunu biliyorum. İnsanlar onun yavaşlayacağını düşünüyor, ben ise bu durumun onun daha fazla motive olmasına yol açacağını düşünüyorum. Yani umarım şampiyonluk sayılarını 28 veya 30’a taşır” diyerek noktaladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.