Anasayfa / ATP / Jack Draper’ın Roland Garros Macerasına Sakatlık Engeli
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Jack Draper’ın Roland Garros Macerasına Sakatlık Engeli

Britanyalı tenisçi Jack Draper, Arjantinli T. Martin Etcheverry ile oynadığı ilk tur mücadelesinin ikinci setinde çekildi ve turnuvaya ilk turda veda etti.

Uzun süredir beklenen Roland Garros 2023 heyecanı başladı. İlk tur karşılaşmalarının oynandığı organizasyonda, seyir zevki yüksek maçlar ön plana çıkıyor. ATP 55 ve 49 numaralarını karşı karşıya getiren mücadelede ise sürpriz bir gelişme yaşandı. Britanyalı tenisçi Jack Draper, karşılaşmanın ilk setinin ardından ikinci sette maça devam edemedi ve karşılaşmadan çekildi. Arjantinli rakibi T. Martin Etcheverry karşısında kötü bir performans göstermemesine rağmen, Draper’in sakatlığı performansının önüne geçti. İkinci sette çekilerek turu rakibine hediye eden Draper, Roland Garros’a ilk turda veda etmiş oldu.

Karşılaşmanın ilk setine iyi başlayan taraf Etcheverry oldu. Arjantinli tenisçi, ilk oyunda hata yapmayarak rakibine sayı vermedi ve sıfıra karşı kazanarak ilk oyunla birlikte durumu 1-0 yaptı. İkinci oyunda rakibinin servisini kırmayı başaran Etcheverry, durumu 2-0 yaptı. Rakibinin direncini ilk 2 oyunda ciddi ölçüde kıran ATP 49 numarası, servis kullandığı üçüncü oyunda da hata yapmadı. Durumu 3-0’a getirdikten sonra Jack Draper reaksiyon gösterdi. Dördüncü oyunu kazanan Draper, beşinci oyunu da kaybetti ve 4-1 geriye düştü. Fakat Britanyalı tenisçi, sonraki oyunlarda adeta küllerinden doğdu. Servis kullandığı oyunda hata yapmayan Draper, durumu 4-2’ye getirdi. Yedinci oyunda rakibinin servisini kırdı, böylelikle de durumu 4-3 yaptı. Kendi servisinde de hata yapmayarak durumu eşitledi ve ilk sette skor 4-4 oldu. Toparlanmayı başaran Etcheverry, sonraki iki oyunu kazanmayı başardı. Set sonucu da 6-4 oldu ve Arjantinli raket ilk seti kazanarak mücadelede 1-0 öne geçti.

İkinci sete de iyi başlayan Etcheverry, ilk oyunu kazanmayı başararak durumu 1-0 yaptı. İkinci oyunda Jack Draper, sağlık molası istedi. Durumunu kontrol etmesine rağmen maça devam edemeyeceğinin farkına varayan Britanyalı tenisçi, maçtan çekildi. Arjantinli Etcheverry, rakibinin maçtan çekilmesi ile birlikte mücadeleyi kazandı ve üst tura yükselmiş oldu. Jack Draper ise sakatlık sebebiyle Roland Garros macerasını ilk turda bitirdi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.