Anasayfa / ATP / Nadal’dan Alcaraz’a Wimbledon Zaferi için Tebrik Geldi
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Nadal’dan Alcaraz’a Wimbledon Zaferi için Tebrik Geldi

Rafael Nadal, Carlos Alcaraz’ı ilk Wimbledon şampiyonluğu için tebrik etti.

Carlos Alcaraz, 2023 Wimbledon finalinde Novak Djokovic’i yenerek bir kez daha büyük bir başarıya imza attı. İspanyol tenisçi Rafael Nadal da bu zaferi kutladı.

Alcaraz birkaç hafta önce Londra’ya geldiğinde, Novak Djokovic’i çim kortta yenmenin olasılığı konusunda ciddi şüphelerinin olduğunu dile getirmişti. Diğer yüzeylere göre bu ihtimali, olasılığı daha az bir durum olarak tanımlamıştı. Yine de, Alcaraz sadece sağlam bir tenis performansı göstermekle kalmayarak, ATP Turu’ndaki en genç bir numara da olmuştu.

Alcaraz, kendi neslinin önemli bir yeteneği olarak, Mats Wilander tarafından tenis kortuna adım atan en heyecan verici tenis oyuncusu olarak adlandırıldı. Bu, bir genç oyuncu için çok büyük bir övgü. Fakat Alcaraz, İsveçli’nin sözlerinin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Paris’te kramp nedeniyle Djokovic’e kaybettikten sonra, Alcaraz verdiği sözü tuttu ve bu sefer farklı bir sonuç elde etti.

Tüm şüphelere rağmen, İspanyol oyuncu, Novak Djokovic’i beş set sonunda yenerek 2023 Wimbledon’ı kazandı. Bu muhteşem bir performanstı zira bir çağın değişebileceğine dair mesajlar veren bir performanstı ve bu performansı vatandaşı Rafael Nadal da sosyal medyada kutladı.

Nadal, resmi Twitter hesabından paylaşım yapacak Wimbledon 2023’ü şampiyon olarak tamamlayan Alcaraz’ı kutladı. Nadal Twitter’da “Tebrikler Carlos Alcaraz. Bugün bize muazzam bir sevinç verdin ve İspanyol tenisinin öncüsü Manolo Santana’nın da bugün seninle birlikte olduğu gibi, Wimbledon gibi nerede olursa olsun orada tezahürat yaptığından eminim. Çok sıkı bir kucaklama ve anın tadını çıkar, Şampiyon!!!” ifadelerini kullanarak genç tenisçinin şampiyonluğunu kutladı.

Nadal’ın mesajı İngilizce’ye çevrildiğinde Nadal’ın, özellikle çim korta büyük bir uyum sağlamayan bir oyuncu olarak Wimbledon’ı kazanmanın nasıl bir his olduğunu bildiği görüşü yaygınlaştı. Aynı şeyler Alcaraz için de sık sık söylendi, ancak İspanyol oyuncu söylenenlerin aksine kendini haklı çıkardı ve ona şüpheyle bakanlara çok net bir yanıt verdi. Nadal’ın mesajının yanı sıra tenis dünyasından pek çok popüler isim de, 20 yaşındaki genç İspanyol’un Djokovic karşısındaki müthiş zaferini kutladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.