Anasayfa / ATP / Djokovic’ten Final Sonrası İlk Açıklamalar
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Djokovic’ten Final Sonrası İlk Açıklamalar

Novak Djokovic, Carlos Alcaraz’a karşı 2023 Wimbledon finalindeki mağlubiyetinin ardından konuşurken, maç içerisinde bazen kendisi gibi hissetmediğini itiraf etti.

Novak Djokovic, final maçının açılış setini sadece 34 dakika içerisinde bitirdiğinde birçok kişi kupayı kaldıracağını düşündü, ancak Carlos Alcaraz geri döndü ve Wimbledon 2023’ün şampiyonu olmayı başardı.

36 yaşındaki Sırp oyuncu, 2023 Wimbledon’un en büyük favorisiydi ve bunun en büyük sebebi, yıllardır bu organizasyonda ne kadar büyük bir performans sergilediğiyle ilgiliydi. Bu hikayeyi destekleyen rekorların listesi de Djokovic adına oldukça uzundu. Bu bağlamda da en olası kazananın o olduğu genel kabul görmeyi başardı. Keza Carlos Alcaraz da bu genel görüşe katıldı, ancak İspanyol oyuncu sahada farklı düşündüğünü de gösterdi. Sırp oyuncuyu şaşırtmak için harika bir seviyeye ulaşarak müthiş bir oyun sergiledi ve ilk Wimbledon kupasını kazandı. Djokovic için kesinlikle en iyi maç değildi ve maç sonrası basın toplantısında muhabirlerle konuşurken bazı pişmanlıkları olduğunu belirtti.

Djokovic maçın ardından “İkinci setteki tie-break’i kırılma anı olarak söyleyebilirim. Açıkçası, backhand vuruşları beni hayal kırıklığına uğrattı. Set puanında backhand’i kaçırdım. O da oldukça etkili bir backhand vuruşu yaptı, kortta biraz kötü bir sıçrama vardı. Ama o vuruşu kaçırmamam gerekiyordu. Sonra da 6-6’da, yine ortadan bir backhand vuruşu fileye gitti. İki çok kötü backhand vuruşu. Bu kadar. Maç bu vuruşlar sonrasında onun tarafına kaydı ve döndü. Üçüncü sette o kadar çok zorlandım ki, uzun bir süre kendim gibi değildim” ifadelerini kullandı.

Djokovic, dördüncü setin ortasında toparlanmayı ve momentumu geri kazanmayı başardı. Bununla ilgili olarak da “Momentumun tarafıma kaydığını hissettim. Bu benim şansımdı. Bu benim fırsatımdı. Break puanında gerçekten iyi bir oyun oynadığımı düşünüyorum, biraz da iyi vuruşlar yaptım ve seti kazandım. Yine de bazı pişmanlıklarım var. Şanslarım vardı. İkinci setteki tie-break’i daha iyi sonlandırabilirdim sanırım. Ama ona mücadele ettiği ve inanılmaz defansif yeteneklerini, passing şutlarını gösterdiği için kredi veriyorum. Bugün hak eden bir kazanan oldu, şüphe yok” diyerek rakibini de tebrik etti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.