Anasayfa / Tenis / Mirra Andreeva Yükselişini Sürdürüyor
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Mirra Andreeva Yükselişini Sürdürüyor

Genç tenisçi Mirra Andreeva, Anastasia Potapova karşısında da galip gelerek üst tura yükselirken, Rus rakibinin turnuva macerasına son verdi.

16 yaşındaki yükselen yıldız Mirra Andreeva, Anastasia net bir şekilde mağlup ederek Wimbledon’daki Rus derbisini kazandı ve üst tura çıktı.

Andreeva, WTA’nın gelecekteki süperstarı mı sorusu, bir süredir sık sık yanıt arıyor. Wimbledon performansı itibariyle de, bu soruya “Evet, kesinlikle öyle görünüyor” yanıtı verilebilir. Çünkü 16 yaşındakitenisçi, 15 yaşında patlama yapmasının ve üst sıralara yükselmesinin bir tesadüf olmadığını kanıtlıyor. Andreeva, 16 yaşına girmeden birkaç ay önce Madrid Açık’ta bazı maçlar kazandı ve birçok kişi performansından etkilendi.

16 yaşına girdikten sonra yükselen yıldız, Roland Garros elemelerini rahatça geçmeye devam etti. Ana tabloda kendine yer bulmasının ardından yine birkaç maç kazandı, ancak sonunda başka bir tenis fenomeni Coco Gauff’a yenildi ve elendi.

Wimbledon’daki ilk performansı, genç oyuncu için kesinlikle başarılı oldu. Çim kort deneyimi olan genç oyuncu, elemelerde pek sorun yaşamadan ilerledi ve turnuvaya dahil oldu.

Ana tabloda Andreeva, müthiş bir tenis oynamaya devam etti ve çok iyi bir oyunla formda olan Potapova’yı mağlup etmek için harika bir çaba gösterdi, karşılığını da aldı. Potapova, bu maçtan önce 7. sıradaydı. Yine de, Potapova Andreeva’ya o kadar çok fırsat getirdi ve yaşça büyük olan Rus oyuncu, bu eksikliğinin üstesinden gelmeye çalışırken tamamen tükendi ve elendi.

İlk sette Potapova’nın çözümler bulmakta büyük zorluk çektiği görüldü. İyi servis kullanamadı ve topları sürekli olarak auta attı. İlk seti 16 hatalı vuruşla bitirdi. Her oyunda iki hata gibi bir sonuç, oldukça hızlı olan Andreeva’ya karşı çok fazla bir sayıydı. Potapova’nın ne kadar güçlü vurduğunun da bu anlamda pek önemi yoktu.

Genç oyuncu ikinci sete erken bir servis kırma ile başladı. Ancak Potapova sonunda iyi vuruşlar yapmayı başardı. 4-1 öne geçti, ancak Andreeva akıllı bir oyunla geri dönmeyi başardı.

Genç Rus oyuncu henüz erken yaşta çok fazla güce dayalı bir oyun sergilemiyor. Ağırlıklı olarak hassas açılar ve taktiksel bir tenise güveniyor. Basit bir ifadeyle, Andreeva tarafından ustaca oynanan bir maç sergilendi.

Sonuç olarak, Andreeva 6-2 ve 7-5’lik setlerle 2-0 galip geldi. Andreeva 16 winner ve 23 hatalı vuruş yaparken, Potapova’nın istatistikleri oldukça kötüydü. 23 winner ve 43 hatalı vuruş yaptı. Andreeva, bir sonraki maçında Eastbourne’da zafere uzanan Madison Keys ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.