Anasayfa / Tenis / Andreeva Rol Model Olarak Nadal’ı Benimsiyor
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Andreeva Rol Model Olarak Nadal’ı Benimsiyor

Mirra Andreeva, 16 yaşında olmasına rağmen Wimbledon 2023’teki performansı ile geleceğin en büyük isimleri arasında olmaya göz kırpıyor.

Genç tenisçi Mirra Andreeva, Roger Federer’ın favori oyuncusu olduğunu söyleyerek büyüdü ve tenise başladı. Ancak 2022 Roland Garros zaferinin ardından Rafael Nadal’ı bir rol model olarak benimsediğini açıkladı.

Mirra Andreeva, ilk kez katıldığı Wimbledon’da ikinci haftaya kalmayı garantileyerek genç taşında çok iyi bir tenis oyuncusu olarak kanıtlıyor. Bu başarı, aynı ülkeden rakibi Anastasia Potapova’ya karşı gösterdiği başarılı performansın ardından geldi.

Andreeva’nın elemelerdeki önceki zaferlerinin bir tesadüf olmadığı ve gerçekten iyi oynayabildiği bir kez daha kanıtlanmış oldu. WTA Turu’ndaki en büyük yükselen yıldız olma potansiyeli barındıran 16 yaşındaki Rus raketin her adımı yakından takip ediliyor.

Çim korta toprak korta nazaran daha az aşina olan Andreeva yetenekleriyle bu sorunun üstesinden gelmeye devam ediyor. Maç içerisinde kötü gitse bile anında sorunlara çözüm üretebilmesi, taktiksel anlamdan oldukça başarılı performanslar yansıtmasına yardımcı oluyor.

Potapova ile oynadığı maçın ardından Andreeva’ya hangi oyuncuları rol model olarak benimsediği soruldu. Andreeva, çocukluğunda Roger Federer’ı çok sevdiğini ve her hareketini takip ettiğini itiraf etti. Federer’in kariyerinde son yıllarda çok fazla oynamadığı için ise, dikkatini 2022 Roland Garros zaferini kazanan Rafal Nadal’a yönelttiğini söyleyen Andreeva, Nadal’ın da kendisini çok etkilediğine dikkat çekti.

Mirra Andreeva, Potapova’yı mağlup ettiği maçın ardından “Evet, her zaman Federer’a hayranlık duydum ve o her zaman favori oyuncum olmaya devam etti. Ancak Nadal, 2022 Fransa Açık’ı kazandıktan sonra, gerçekten etkilendim. Çünkü ciddi sakatlıktan oldukça iyi bir şekilde geri döndü, Avustralya Açık’ı kazandı, Fransa Açık’ı kazandı. Ben de bu başarıların ardından, zihinsel açıdan bazen sadece onu taklit etmeye çalışıyorum. Bazen Nadal bu anlarda ne yapardı, skorda gerideyken ne yapardı diye düşünmeye çalışıyorum. Evet, onu taklit ettiğimi söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

16 yaşındaki Rus tenisçi, genç yaşında inanılmaz performanslar ortaya koymasının yanı sıra sevimli kişiliğiyle de tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Andreeva, kısa süre içerisinde medyanın gözdesi haline geldi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.