Anasayfa / ATP / Denis Shapovalov Wimbledon’a Veda Etti
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Denis Shapovalov Wimbledon’a Veda Etti

Denis Shapovalov, 2023 yılında şu ana kadar sadece 13 maç kazanarak iyi bir sezon geçirmezken, bu başarısız form grafiğinde yaşadığı sakatlıklar önemli bir rol oynadı.

Shapovalov tenis kariyerinin büyük bir bölümünde iniş çıkışlı bir performans sergiledi. Kanadalı adına belirsiz olan diğer bir kısım ise, son zamanlarda ATP Turu’nda oynama şeklini önemli ölçüde etkileyen bir sakatlıkla uğraştığı gerçeğiydi.

Bu yıl sadece birkaç etkinlikte iki veya daha fazla galibiyet alabildi ve performans olarak düşüşe geçtiği net bir biçimde görüldü. İki ya da daha fazla galibiyeti sadece Adelaide, Avustralya Açık, Fransız Açık ve şimdi de Wimbledon’da yapabildi. Sezon genelinde tüm performansı bu oldu ve birkaç galibiyetin dışında çoğunlukla kötü bir yıl geçirdi.

Wimbledon, Shapovalov adına muhtemelen yılın en iyi etkinliği oldu fakat burada bile her şey düzgün gitmedi. Roman Safiullin’e karşı gerçekten de sağlam bir performans sergiliyordu fakat mağlubiyetin önüne geçemedi. Maçın ardından Kanadalı, sezon ve özellikle sakatlığı hakkındaki hayal kırıklığını dile getirdi.

Shapovalov, maçın ardından “Çok derin düşüncelerim var. Evet, öncelikle Roman’ın performansına gölge düşürmek istemem. Bence o gerçekten de çok iyi oynadı. Açıkçası, çim kortlarda gerçekten çok iyi bir seviyede ve bu kortu seviyor. Onun servisleri, dönüşleri ve her şeyi bugün gerçekten iyiydi. Evet, öncelikle umarım yakında daha da sağlıklı olabilirim. Umarım dizimdeki sorunu bir an önce çözebilirim. Evet, onu düzeltmeye çalışacağım. İlk turda nüksetmediği için mutluyum, ancak aynı zamanda, sahip olduğum bu sorun tenis oynamayı zor hale getiriyor” dedi.

Diz sorunu oynamasını engelleyen bir sakatlık değil, ancak genellikle oynama şeklini etkileyen kronik bir ağrıya neden oluyor. Özellikle de bu maç genelinde, kaslarında daha fazla yorgunluk hissetti ve tepki süresinin önemli olduğu bir spor dalında bu durum büyük bir olumsuzluk olarak Shapovalov’a mağlubiyeti getirdi.

Kanadalı, diziyle ilgili olarak da “Evet, sürekli olarak ağrı hissettim. Ancak aslında, maçın başından itibaren kalçalarda ve diz etrafında, üst bacaklarda ve her yerimde daha da yorgun hissediyordum. Durum gittikçe kötüleşiyordu. Diğer bölgelerin yorulduğu anda, diz üzerinde daha da fazla etkisi olmaya başlıyor. Evet, maç ilerledikçe, dayanılmaz hale geldi ve mağlup oldum” ifadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.