Anasayfa / Tenis / Mirra Andreeva Kazanmaya Devam Ediyor

Mirra Andreeva Kazanmaya Devam Ediyor

16 yaşındaki genç tenisçi Mirra Andreeva, tenis kariyerinin başında olmasına rağmen büyük adımlar atmaya devam ederken zaferler kazanmaya da devam ediyor.

Rus tenisçi, bu yıl WTA Turu’nda son derece etkileyici bir performans sergiledi ve bazı oyuncuların ondan daha iyi oynayıp daha iyi sonuçlar aldığı doğru olsa da genç yaşındaki olgunluğu ile herkesi kendine hayran bıraktı. Sadece 16 yaşında olan Andreeva için ilerleyen yıllar daha da heyecan verici geçecek gibi görünüyor. Genç tenisçi, Lausanne’daki toprak korta dönüş turnuvasında Dayana Yastremska’yı iki set sonucunda mağlup ederek harika bir geri dönüş yaptı.

Wimbledon’da elde ettiği başarı, Andreeva’nın Top 100’e girmesini sağladı. Ancak genç raket sıralamada daha da ilerlemeyi hedefliyor. Profesyoneller arasında henüz oynamamış olması, Andreeva’nın puan savunmasına ihtiyaç duymayacağı anlamına geliyor. Bunun da etkisi ile 16 yaşındaki sporcu şu anda büyük bir hızla yükseliyor. 2023 Lausanne Açık zaferinin ardından hedefleri sorulduğunda, Andreeva yıl sonuna kadar Top 50’de olmak istediğini birinci ağızdan doğruladı.

Andreeva, yılın geri kalanı ile ilgili olarak “Yılın başında Top 70 olmayı hedefledim. Yıl sonuna kadar Top 50 olmak istiyorum. Eğer bunu başarabilirsem, benim için kesinlikle harika olur. Başaramazsam da çok sorun değil. Çünkü bunu yapmak için belki de 20 yıl daha zamanım olacak.” Dedi.

Rus tenisçi hedefleri hakkında konuşurken, büyük hayallerini de ortaya koydu. Andreeva şu anda Top 70’tin içinde olduğu için Top 50’ye çıkması oldukça mümkün görünüyor. Bu bağlamda da birkaç galibiyet daha alması, Andreeva’yı kesinlikle bu hedefe ulaştıracaktır. Muhtemelen daha da ileri gideceği büyük bir şans kapısı var. Ancak genç tenisçi şimdilik daha mütevazi bir yaklaşımı benimsemiş görünüyor. Maçla ilgili de konuşan Andreeva, güçlü bir oyuncuya karşı iyi bir performans sergilediği için mutlu olduğunu vurgulayarak “Bugünkü galibiyetimden dolayı gerçekten çok mutluyum. Harika bir seviye gösterdim sanırım, en azından antrenörüme bunu sormak gerekiyor. Sadece kendi oyunumu oynamaya çalışıyorum.” Dedi.

Andreeva’nın güçlü oyunu Yastremska’yı yenmek için fazlasıyla yeterli oldu. İkinci tura yükseldi ve hem bu turnuvada, hem de yılın geri kalanında başarılı bir sezon kapanışı yapmayı amaçlıyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.