Anasayfa / ATP / Milos Raonic Wimbledon’a 4 Yıl Sonra Geri Dönüyor
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Milos Raonic Wimbledon’a 4 Yıl Sonra Geri Dönüyor

Milos Raonic, 2019 yılından bu yana ilk defa Wimbledon’a tekrardan hazırlanma şansı buldu. Kanadalı oyuncu, SW19’a uzun süredir beklediği geri dönüşüyle alakalı olarak duygusal hisler yaşadığını itiraf etti.

Kanadalı tenisçi Milos Raonic, 2021 Haziran ayında süregelen bir topuk tendonu sakatlığı nedeniyle ATP Turu’ndan tam iki yıl boyunca uzak kalmıştı. Raonic, kısa bir süre önce profesyonel tenise geri döndü. 32 yaşındaki oyuncu, Liberma Open’da Miomir Kecmanovic’i yenerek birinci turu geçti, ancak bir sonraki turda Avustralyalı Jordan Thompson’a yenilerek turnuvaya veda etti.

Raonic’in turnuva sonrasında başka bir sakatlık problemi karşısına çıktı ve Cinch Championship’ten çekilmek zorunda kaldı. Kanadalının almış olduğu bu darbe, Wimbledon’a dönmesinden alıkoyacak kadar önemli değildi. Bu bağlamda da Milos Raonic, Wimbledon 2023’ün birinci tur mücadelesinde Dennis Novak ile karşılaşacak. 2016 yılı Wimbledon finalisti, Tennis Majors’a yaptığı açıklamada sakatlıktan dönmesi nedeniyle bu sefer beklentilerinin farklı olduğunu söyledi.

Raonic, konuyla ilgili olara k “Londra’da geçecek bu süreç duygusal bir şey olacak, ancak bunun ne kadar olduğunu tahmin etmek imkansız. İlk maçımı burada kazanabilirim, ilk maçımı burada kaybedebilirim, her iki durumda da mutlu veya üzgün bir şekilde ayrılabilirim. Geçen sefer burada yaşadığım mutluluğu ve şimdiki başarıyı ölçmek oldukça farklı olacak.” Dedi.

Raonic, Tennis Majors’a farklı açıklamalarda da bulundu. Raonic’in geri dönüşü özellikle sakatlandığı noktanın ardından başarılı tenisçi için dikkat çekici bir dönüş oldu. Ancak 32 yaşındaki oyuncu, uzun süreli bir sakatlık sonrasında kariyerinin sona ermesini istemediği için motivasyonunu ve sahaya dönme arzusunu yeniden keşfettiğini açıkladı.

32 yaşındaki oyuncu, Wimbledon ve takvimdeki diğer büyük ATP turnuvalarına sezon sona ermeden bir şans daha vermek konusunda kendini umutlu hissettiğine dikkat çekti.

Raonic, yılın geri kalanı ile ilgili olarak da konuştu. Kanadalı raket, “Şu anda, Wimbledon’da bir kez daha oynamak için geri dönüyorum, özellikle Toronto’da bir kez daha oynamak için geri dönüyorum, Amerika Açık’ta da oynamam gerekiyor ve ardından kendi içimde bir konuşma yapmalıyım.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.