Anasayfa / ATP / Andrey Rublev Wimbledon 2022 ile İlgili Konuştu
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Andrey Rublev Wimbledon 2022 ile İlgili Konuştu

Rus tenisçi Andrey Rublev, 2022 Wimbledon turnuvasında Rus ve Belaruslu oyunculara uygulanan yasaklar ile alakalı konuştu ve düşüncelerini dile getirdi.

ATP’de üst sıraları hedefleyen Andrey Rublev, geçtiğimiz yıl Wimbledon’a katılamamış ve mücadele edememişti. Zira alınan bir karar ile Belaruslu ve Rus tenisçilerin, Londra’ya gelmeleri yasaklanmıştı. Rublev, geçtiğimiz yıl uygulanan yasaklar ile alakalı konuşarak, bu durumun pek büyük bir etkisinin olmadığını düşündüğünü belirtti..

Rusya’nın Şubat 2022’de Ukrayna’ya savaş ilan etmesinin ardından, birçok spor kuruluşu ve yönetim organı Rus ve Belaruslu sporculara yönelik bazı yaptırımlar uyguladı. İki ülkenin uyruğuna sahip olan oyuncuların etkinliklere katılmasını yasaklama kararı alan yetkililer, bu tutumu uzun süre devam ettirdi. Teniste alınan önemli kararlardan biri de Wimbledon’ın geçen yıl düzenlenen turnuvaya Rus ve Belaruslu oyuncuların girişine izin vermemesi oldu.

Ancak Wimbledon, 2023 yılı kapsamında turnuvadaki bu yasağı kaldırdı ve Rublev ile Daniil Medvedev gibi önemli isimler bu sezon tekrardan geri döndü. Max Purcell ile birinci turda eşleşen ve karşılaşmadan galip ayrılan Rublev, birinci tur galibiyetinin ardından gazetecilere demeçler verdi. Açıklamaları sırasında geçen yılki katılım yasağına da değinen Rublev, geçen yıl Wimbledon’ın kararının kendisi üzerinde hiçbir etkisi olmadığını düşündüğünü söyledi. ATP Turu’nun yedinci sırasında yer alan Rublev, aynı zamanda Wimbledon’a geri dönebildiği için de mutlu olduğunu vurguladı.

Ek olarak, Rublev’e Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili görüşleri de soruldu. Rus oyuncu, savaşla ilgili olanların Grand Slam’da performansının önüne geçmemesini istediğini vurguladı.

Rublev, konu ile ilgili olarak “Onların benim oynamamı veya oynamamamı o kadar umursadığını düşünmüyorum. Benim durumumda her şeyi çok açık bir şekilde zaten birçok kez yaptım, ancak oynayıp oynamamamın veya çekilmenin ne anlama geldiğine veya onların beni izlemeye odaklandıklarına inanmıyorum.” İfadelerini kullandı. Rublev, bu sezon tekrardan çim korta geri dönüş yaptı. Geçtiğimiz yıl uygulanan yaptırımlar sebebiyle Medvedev ile birlikte Wimbledon 2022’den uzak kalmışlardı. Başarılı tenisçinin, 2023 Wimbledon kapsamında nereye kadar ilerleyebileceği merakla bekleniyor. Genel görüş, Rublev’in turnuvanın ikinci haftasını da göreceği yönünde birleşiyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.