Anasayfa / ATP / Alcaraz İlk Turu Geçti, Chardy Emekli Oldu
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Alcaraz İlk Turu Geçti, Chardy Emekli Oldu

İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, etkileyici bir performans sergileyerek Wimbledon 2023’ün ilk turunda rakibi olan Jeremy Chardy’i emekli etti.

Carlos Alcaraz için bugün kazandığı Wimbledon maçı, genel anlamda elde ettiği 30. Grand Slam zaferi oldu. Diğer bir yandan ise, rakibi Jeremy Chardy için de profesyonel tenis kariyerinin son maçıydı.

Veteran tenisçi, Covid-19 salgınından bu yana çeşitli sorunlar yaşaması nedeniyle ATP Turu’ndan uzak kalmış, çok az oynama fırsatı bulmuştu. Alcaraz’a karşı olan Wimbledon birinci tur maçından önce de Chardy yalnızca dört maça çıktı ve bunlardan sadece birini kazanma başarısı gösterebildi. Bu maçtan önce de görüldü ki, mevcut seviyesinin devam etmek için yeterli değildi. Chardy, mevcut form durumunun da etkisiyle birlikte bu etkinlikte emekli olmayı tercih etti.

Maçın ilk setinde Chardy, Alcaraz’ın temposuna yetişemedi. Bu durum maçın henüz ilk setlerinde oldukça açık bir şekilde görüldü. İlk sette Alcaraz, maça gergin başlayan Chardy’i adeta ezip geçti ve ilk seti 6-0 kazandı. Deneyimli tenisçi, 6-0’dan sonra bir türlü toparlayamadı. Zira ilk setteki ağır mağlubiyetten etkilendiği açıktı.

Chardy’nin kariyerinin bu aşamasında beklenenden uzak bir performans sergilediğini gösteren bir detay da, tenisçinin yedi çift hata yapması oldu. Alcaraz rakibine yoğun bir baskı uygulamaya devam etti ve ikinci seti de oldukça kolay bir şekilde kazanarak durumu 2-0 yaptı. Son sette ise Fransız tenisçi, ilk 2 sete nazaran daha fazla mücadele etti. Fakat bu da yeterli olmadı ve genç İspanyol final setini de 7-5 kazanarak durumu 3-0 yaptı, rakibinin son maçını oynamasına neden oldu.

Chardy, 2009 Stuttgart’ta bir kupa kazanma başarısı gösterdi. Kariyerinde 298 resmi ATP maçı kazanarak 10 milyondan fazla gelir sağladı ve 2013 yılında kariyerindeki en yüksek sıralamasını 25’nci sıraya yükselerek elde etti. Alcaraz karşısında pek varlık gösteremedi ve Alcaraz da maçtan galip ayrılarak çim korttaki galibiyet serisini sürdürdü. İspanyol oyuncu, 6-0, 6-2 ve 7-5’lik skorlarla kazandığı maçta 36 winner isabeti buldu. Bu muhteşem performansa ek olarak sadece 14 basit hata yaptı ve bir sonraki tura yükseldi. Alcaraz, ikinci turda Alexandre Muller veya Arthur Rinderknech ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.