Anasayfa / Tenis / Marketa Vondrousova’dan Büyük Sıçrayış
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Marketa Vondrousova’dan Büyük Sıçrayış

Marketa Vondrousova, 2023 Wimbledon zaferi ile birlikte WTA Turu’nda Top 10 oyuncusu oldu ve şu anda bu durumdan dolayı müthiş bir keyif aldığını söyledi.

Çek oyuncu, Londra’ya büyük beklentilerle gelmemiş olmasına rağmen beklentilerin kat kat üzerine çıkmayı başardı. Wimbledon 2023 öncesinde birkaç maç kazanmayı uman oyuncu, birkaç maçtan daha fazlasını kazandı. Turnuvanın ilk maçından itibaren toplamda 7 maç kazandı ve cumartesi günü kupayı kaldırarak 2023 Wimbledon’u kazanan isim oldu. Elbette ki bu zafer ile birlikte de bazı önemli kilometre taşlarının da oturmasına öncülük etti.

Bu zafer, Vondrousova’nın uzun yıllardır hayalini kurduğu bir şeydi. Ancak bunun çim kortta gerçekleşmesini de asla beklemiyordu. Çim kortlar, Vondrousova  adına geleneksel olarak hiçbir zaman iyi bir zemin olmamıştı. Ancak bu yıl gelenekleri tersine çevirdi ve finalde Ons Jabeur’a karşı harika bir performans sergileyerek bunu hak etti.

Vondrousova’nın elde ettiği bu zafer birçok açıdan önem taşıyor. Kazanan isim olarak sadece Grand Slam şampiyonları elit kulübüne katılmakla kalmıyor, aynı zamanda bu momentumu kullanarak önümüzdeki aylarda daha fazla başarı elde etmek için de harika fırsatlar yakalama şansı elde etmiş olacak. Bir süredir sakatlıklarla boğuşan bir oyuncu için düzenli olarak oynama şansının olması, hem erkek hem de kadınlar aşamasında büyük bir fırsat kapısı olarak görülüyor.

Bununla birlikte, avantajlı kuralarla bunu yapma şansı da oldukça artacak. Zira Londra elde ettiği şampiyonluk Marketa Vondrousova’ya 2000 WTA puanı kazandırdı. Elde ettiği puanlar da onu Top 10’a göndermeye yetti. Dünya sıralamasında 10. Basamağa kadar yükselen Vondrousova, Daria Kasatkina’nın hemen önünde yer alıyor.

Vondrousova’nın toplamda 3106 puanı var ve bunun 2000’i sadece Wimbledon’dan gelmiş oldu Vondrousova, bu puanı daha da artırma ve belki de bu yılın ilerleyen aylarında WTA Finals’e katılma şansını bulabilir. Çek oyuncunun önünde, Vondrousova’dan 204 puan önde olan Maria Sakkari bulunuyor.

2023 Wimbledon zaferi, Vondrousova için hak ettiği bir anı olarak tanımlanıyor. Çünkü birkaç yıl önce Roland Garros finaline çıkarak kariyerinde ciddi bir çıkış yapmış, ancak WTA Turu’nda beklenen büyük çıkışı bir türlü yapamamıştı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.