Anasayfa / ATP / Alcaraz Liderliğini Sürdürdü
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Alcaraz Liderliğini Sürdürdü

Carlos Alcaraz, ATP Turu’nda zirvede başladığı Wimbledon 2023’ü kazandı ve aynı sıralamada kalmaya da devam ediyor.

Carlos Alcaraz, tenis sahnesine oldukça hızlı ve etkileyici bir şekilde çıktı. Ancak pek çok kişi onun bu kadar hızlı bir şekilde yükseleceğine ve bu kadar iyi bir oyuncu olacağını muhtemelen beklemiyordu. İspanyol oyuncu hızlı ve büyük bir ilerleme kaydetti ve dünyanın en iyi oyuncularından biri haline geldi. Daha önce de ATP Turu’nda bunu görmüştük, ancak Alcaraz bu süreci o kadar sorunsuz bir şekilde geçti ki taraftarlar bunun farklı bir noktaya gideceğini de öngörmeye başladı.

İspanyol oyuncu gelişimini sürdürerek geçen yılki Amerika Açık zaferinden sonra en genç bir numara olarak tescil edildi ve rekor kırdı. O zamandan bu yana henüz bir yıl geçmemiş durumdayken, Wimbledon öncesinde de yine bir numara olarak sıralanmıştı. Alcaraz, turnuva sonrasında da bir numara olarak kalmaya devam edecek.

20 yaşındaki oyuncu, finalde Novak Djokovic’i 5 setlik muhteşem bir maçta yenerek etkileyici bir performans sergiledi ve Wimbledon kralı Djokovic’i tahtından etmeyi başardı. Bu sefer Alcaraz’a daha az favori olarak gösterildiği bir rol verildi, ancak bir numaralı seribaşı olarak beklentileri boşa çıkararak herkesi, özellikle de Djokovic’i final maçında şaşırttı.

Djokovic, bu maç öncesinde 10 yıldır Merkez Kort’ta yenilgi yüzü görmedi ve müthiş bir iş başarmış oldu. Bu istatistiğin sona ermesi de Alcaraz’ın ne kadar büyük bir başarı elde ettiğini gösteriyor. İspanyolun müthiş çabaları ile gelen büyük şampiyonluk, şu anda 9675 puanı bulunan Alcaraz’ı, ikinci sırada 8795 puanla yer alan Novak Djokovic’e göre birkaç hafta boyunca daha bir numaralı sırada tutmaya katkı sağlayacak.

Wimbledon’daki karşılaşmalarının galibi olmasıyla birlikte Alcaraz dünyanın en iyi oyuncusu olarak gelecek döneme ambargo koyabileceğini de belli etti. Alcaraz’ın zaferi, beraberinde pek çok artıyı da getirdi.

Djokovic’in Kuzey Amerika turuna kadar oynaması beklenmediği için Alcaraz en az birkaç hafta boyunca bir numaralı sırada kalacak. Ancak Alcaraz da bu süreçte oynamayacak. İki ismin de esas dönüşü Amerika Açık ile birlikte gerçekleşecek. Alcaraz burada 2000 puanını savunacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.