Anasayfa / Tenis / Marketa Vondrousova Finale Çıktı, 60 Yıl Sonra İlki Yaşattı
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Marketa Vondrousova Finale Çıktı, 60 Yıl Sonra İlki Yaşattı

Marketa Vondrousova, 2023 Wimbledon’da Elina Svitolina’yı yenerek kariyerindeki ikinci Grand Slam finaline çıktı ve bunu 1963’ten beri başaran, ilk seribaşı olmayan kadın tenisçi oldu.

Marketa Vondrousova, 2023 yılında tenis severlere bir ilki yaşattı. Başarılı tenisçi son rekoru ile kariyerindeki önemli bir kilometre taşına denk gelen bir başarı elde etti. Zira bu, 1963’ten beri yapılmamış bir şeydi. Marketa Vondrousova, önceki turda Jessica Pegula’ya karşı mağlup olmaktan kurtuldu ve maçı kazanmayı başardı. Rakibi karşısında dikkat çekici bir geri dönüş yaptı. Ayak bileği sakatlığı nedeniyle çiftlerden çekilmesi, hayranlarının Vondrousova adına bu maç için endişelenmesine neden oldu, ancak endişelerin yersiz olduğu başarılı tenisçi tarafından kanıtlandı.

Iga Swiatek’i mağlup ettikten sonra motivasyonu çok yüksek olan Elina Svitolina’ya karşı oynayan Çek oyuncu, rallilerin tamamen kontrol ederek sağlam bir oyun sergiledi. Hem Vondrousova hem de Svitolina saldırgan bir oyun ortaya koydular, ancak Vondrousova’nın topu büyük ölçüde daha iyi kontrol ettiği söylenebilir.

Vondrousova, ilk seti Svitolina’ya göre altı winner artısı ile tamamladı. Bu, Svitolina’nın Vondrousova’yı bir kez kırdığı ancak aynı zamanda açılış setinde üç kez kendi servisini kaybettiği anlamı taşıyordu.

İkinci set de ilk sete göre çok farklı bir şekilde başlamadı. Vondrousova bir kez daha erken bir avantaj elde etti ve inanılmaz bir seviyede savunma yaptı. Svitolina, ikinci sette gerçekten de çaresiz kalmıştı ve bu, önceki turlarda çok yüksek bir seviyede mücadele eden bir oyuncunun rakibi karşısında çaresiz kaldığını kanıtlıyor.

Svitolina, zorlu maç öncesinde biraz yorgun şekilde geldi. Zira maç boyunca biraz yavaştı, ancak oyunun temposu da Svitolina’ya göre çok daha hızlıydı. Maçın büyük bir kısmı bir saatten daha kısa sürede sona erdi. Fakat maç sonunda ralliler biraz daha uzadı.

Ukraynalı raket için en büyük sorun, bu hızlı rallilerde rakibine direnç gösterememesi oldu. Vondrousova’nın seviyesine ulaşamayan ve çok fazla hata yapan Svitolina özellikle servisinde etkisiz kaldı ve 8 servis oyununda dört kez servisini kırdırdı.

Zorlu maçı Vondrousova 6-3 ve 6-3’lük setlerle kazandı. Vondrousova 22 winner ve 25 basit hata yaparken, Svitolina ise dokuz winner ve 24 basit hata yaptı. Vondrousova finalde Aryna Sabalenka ve Ons Jabeur arasındaki maçın galibiyle karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.