Anasayfa / Tenis / Madrid Açık CEO’su Sessizliğini Bozdu
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri

Madrid Açık CEO’su Sessizliğini Bozdu

2023 Madrid Açık organizasyonunda WTA çiftler finalinin ardından yaşanan olayların ardından, organizasyonun CEO’su sessizliğini bozdu.

Madrid Açık 2023’te erkekler ve kadınlar ayağında oldukça heyecanlı maçlar geride kaldı. Tek erkekler ve tek kadınların ardından WTA çiftler finali de, rekabet düzeyi yüksek bir maç oldu. WTA çiftler finalinin ardından yaşananlar ise, maçın adeta önüne geçti. Finalin ardından turnuva organizatörleri, konu ile ilgili olarak sessiz kalmayı tercih etmişti. Fakat sonrasında gelen tepkiler üzerine Gerar Tsobanian, konu ile alakalı bazı açıklamalar yaptı.

Madrid Açık 2023 WTA çiftler finalinde Victoria Azarenka ve Beatriz Haddad Maia, Coco Gauff ve Jessica Pegula’yı mağlup etti. Finali kazanarak WTA 1000 unvanını kazanan ikili, şampiyonluğun ardından ise konuşma yapamadı. Çiftler finali sonrasında hiçbir oyuncuya maç sonu konuşma yapma şansı verilmedi. Yaşanan bu olay, final maçının ardından büyük tartışma konusu oldu.

Turnuva organizatörlerine dair yapılan eleştiriler, çiftler finali sonrasında yaşanan olaylarla da sınırlı kalmadı. WTA çiftler finalinin yanı sıra, tek erkekler ve tek kadınlarda Aryna Sabalenka ve Carlos Alcaraz’ın kutlama pastasındaki fark da tartışma konusu oldu. Fakat yine de Sabalenka ve Alcaraz arasındaki bu fark, WTA çiftler finali kadar gündem olmadı. Coco Gauff ve Jessica Pegula, Madrid’de düzenlenen turnuvanın ardından Roma’daki organizasyon için yola çıktılar. Basın toplantısında, iki isme de konu ile ilgili düşünceleri soruldu. Pegula, yaşanan sıkıntıları “çağdışı” olarak adlandırarak duruma tepkisini gösterdi. Gauff ise, eleştirilerin haklı olduğunu ve yaşananların normal karşılanmaması gerektiğini savundu.

Her iki finalist de turnuva organizatörlerinden bir özür mektubu aldıklarını iletti. Madrid Açık CEO’su Gerar Tsobanian da sessizliğini bozarak konuyla ilgili olarak açıklamalar yaptı. Tsobanian, yaşanan olayların kabul edilemez bir durum olduğunu kabullendi. Victoria, Beatriz, Coco ve Jessica’dan doğrudan özür dilediklerinin altını çizen organizasyon CEO’su, WTA ile ilgili tüm protokolleri tekrardan gözden geçireceklerini iletti. Gelecek organizasyonlar için süreci iyileştirmek adına çalışmalar yapacaklarını açıklayan Tsobanian, profesyonel tenisçilerin asla böyle bir durum ile karşılaşmamaları adına tüm düzenlemeleri gerçekleştireceklerinin de altını çizdi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.