Anasayfa / ATP / Novak Djokovic Zirveden İndi
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri

Novak Djokovic Zirveden İndi

Sırp tenisçi Novak Djokovic, İtalya Açık 2023’te organizasyona erken veda ettikten sonra ATP sıralamasında ilk sıradaki yerini kaybetti.

İtalya Açık 2023, sürpriz sonuçları ile ön plana çıkan bir organizasyon oldu. ATP 1 ve 2 numaraları Djokovic ile Alcaraz, organizasyondan erken elenerek şok etkisi yarattılar. Roland Garros’a kısa bir süre kala en ciddi hazırlık organizasyonlarından biri olarak görülen turnuvada, iki tenisçi de turnuvadan erken elendi. Elenen isimlerden Novak Djokovic, ATP sıralamasında Ocak ayından bu yana en düşük konumuna gerilemiş olacak. Zira Sırp tenisçinin 2023 yılı çim kort sezonunda çeşitli başarısızlıklar yaşadığı da görüldü. Bu bağlamda da arka arkaya gelen başarısız sonuçlar, Sırp raketin sıralamanın zirvesinden inmesine neden oldu.

Novak Djokovic, Monte Carlos Masters’ta iyi bir başlangıç yapmasına rağmen organizasyonda uzun süre kalamadı. Son 16 turuna kadar gelen Sırp tenisçi, bu aşamada Lorenzo Musetti ile karşı karşıya geldi. Musetti karşısında mağlubiyet yaşayan tenisçi, böylelikle turnuvaya veda etti. Monte Carlo’nun ardından Srpska Open’a katılım gösteren Djokovic, burada da çok ilerisini görememiş oldu. Turnuvanın çeyrek final mücadelesinde vatandaşı Dusan Lajovic ile karşılaşan Djokovic, bu maçtan da mağlubiyetle ayrıldı. Alınan mağlubiyet, Djokovic’in Srpska Open’dan da erken elenmesine neden oldu.

İki organizasyona da erken veda eden Djokovic son olarak Madrid Açık’tan da çekildiğini açıklamıştı. Sakatlık sebebiyle dinlenme kararı alan Djokovic, Madrid Açık’ta yer almadı. Carlos Alcaraz’ın Madrid Açık’ı şampiyon olarak tamamlaması ile birlikte ikili arasındaki fark daha da eridi. Aradaki ufak sıralama puanı farkı ile yine zirvede geldiği İtalya Açık’ta ise Djokovic yine başarısız oldu. 36 yaşındaki tenisçi, İtalya Açık’ın çeyrek final mücadelesinde Holger Rune karşısında yenilgi yaşadı ve turnuvadan yine elendi. 2023 yılındaki kötü gidişatın yanı sıra bu elenme, Djokovic’in 2013 yılından bu yana Roma’da aldığı en erken aşama mağlubiyeti oldu. Arka arkaya başarısız organizasyonlar geçiren, bazı etkinlikleri de kaçıran Djokovic, güncellenen sıralama ile birlikte ATP sıralamasında üçüncü sıraya düştü. İlk sırada Carlos Alcaraz, ikinci sırada ise Roma’da ipi göğüsleyen Daniil Medvedev bulunuyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.