Anasayfa / Tenis / Iga Swiatek’ten Müthiş Dönüş
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Iga Swiatek’ten Müthiş Dönüş

Iga Swiatek, Wimbledon 2023’te Belinda Bencic’e karşı neredeyse mağlup olma noktasına geldi fakat Polonyalı süperstar üç setlik maçı çevirmeyi başardı ve galip geldi.

Wimbledon 2023’te Swiatek, Belinda Bencic karşısında zorlandığı bir maçı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. İkinci setin sonunda Bencic’in üstünlüğü bağlamında tam iki maç puanı vardı. Ancak Bencic bu şansları iyi bir şekilde kullanamadı ve bu seti kaybettikten sonra işler kendisi adına daha da kötüye gitti.

Iga Swiatek, şu ana kadar çim sahada gerçekten de beklenenden daha iyi bir performans ortaya koyuyor. Fakat Polonyalı adına Bencic karşısında oynadığı bu maç oldukça zorlu geçti. Bencic, Swiatek’i geçmişte de yenmeyi başardığı için Polonyalı oyuncuya bazı sorunlar çıkarabilecek bir tenis tarzına sahip bir sporcuydu. Açılış seti de tam anlamıyla bu sorunları yaşatabileceğini gösterdi, Bencic Swiatek’e büyük bir sorunlar çıkardı.

Swiatek ilk sette yine de iyiydi, genel olarak Bencic’ten de iyiydi, özellikle servis konusunda ön plana çıktı. İsviçreli oyuncu ise Swiatek kadar iyi servis kullanamadı ancak bir kritik detayda rakibinden daha iyiydi. Final puanlarını rakibine göre çok daha iyi oynadı. Swiatek, servislerinin neredeyse tümünde kazanarak rakibine toplamda sadece 7 puan kaybetti.

Swiatek, hiçbir servis kırma puanıyla karşılaşmadı, fakat bu Bencic için tam tersi şekilde oldu. Bencic, yalnızca ilk servisinde 7 puan kaybetti ve toplamda 16 puan kaybetti. Ayrıca altı servis kırılma puanıyla da karşı karşıya geldi. Ancak hepsini kurtarmayı başardı. Set tie-break’e gitti ve tie-break seti WTA 1 numarasının oynadığı en kötü tenis performansı olabilirdi. Zira Swiatek tie-break oyununda 0-4 geriye düştü ve geri dönüş şansı da bulamadı.

Bencic’in top hakimiyetinin oldukça üst düzeyde seyrettiği bir dönemde Swiatek önemli rallilerde biraz daha pasif oynadı ve saldırgan bir oyun sergileyemedi. Bencic, Polonyalı süperstara göre daha fazla winner elde etti. Bunlardan birkaç tanesi de gerçekten büyük kazançlardı.

İkinci set, Swiatek’in erken bir servis kırmasıyla başladı. Bir süre avantajını sürdürse de, Bencic geri dönmeyi başardı. Polonyalı süperstar en iyi ritmi bir türlü bulamadı ve geri dönüş konusunda zorlandı. Bu sette de tie-breake gidildi ve Swiatek, rakibini 7-6 mağlup etti. Son sette ise rakibinin servisini kıran ve kendi servisinde oldukça başarılı olan Swiatek, bu seti 6-3 kazanarak durumu 2-1 yaptı, üst tura yükselen taraf oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.