Anasayfa / Tenis / Elena Rybakina Formda Olmadığını Kabul Etti
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Elena Rybakina Formda Olmadığını Kabul Etti

Elena Rybakina, Wimbledon’da aldığı galibiyetlerle yoluna devam etmesine karşın hala kendini tam anlamıyla formda hissetmediğini söyleyerek eleştirileri bir anlamda kabul etmiş oldu.

Elena Rybakina için son birkaç hafta oldukça zorlu geçti. Özellikle Roland Garros’tan sonra, başarılı tenisçi birçok etkinliğe katıldı. Kazakistanlı tenisçi, Roma’da WTA 1000 kupasında zafere ulaştıktan sonra Paris’e geldi ve iyi bir performans sergilemek için oldukça formda görünüyordu. Kendinden çok emin bir şekilde Fransa’ya gelen Rybakina, performansıyla da bunu gösteriyordu, fakat sonrasında bir sorun yaşandı.

Turnuvanın ortasında Rybakina hastalandı ve bu hastalık, onun etkinlikten çekilmesine neden oldu. Sorunun ardından bir deneme yapmaya çalıştı, ancak ısınma sırasında solunum sorunları yaşadıktan sonra etkinlikten çekilmeyi tercih etti. Rybakina’nın iyileşme süreci biraz yavaş oldu. Birkaç gününü otel odasında geçirmek zorunda kaldı ve hala eski haline dönebildiğini söylemek zor.

Çim kort hazırlığı yaşadığı sorunlar nedeniyle Rybakina adına minimum düzeyde oldu. Berlin’de turnuvaya erken veda etti ve ondan sonra da oynamadı. Wimbledon’dan önce, kendini %100 hissetmediğini de itiraf etti, Rybakina tarafından gelen bu açıklama da taraftarları biraz endişelendirdi. Bazı olumlu performanslarına rağmen, dün gece Boulter karşısındaki performans da dahil olmak üzere, Rybakina’nın bu hissi hala devam ediyor.

Rybakina, maçın ardından “Fiziksel olarak çok daha iyi hissediyorum. Hala en iyi halimde olmadığımı düşünüyorum. Ancak her maçla birlikte formumu daha hızlı bir şekilde yakalama şansımın olduğunu düşünüyorum. Virüslerle mücadele etmek zorlu olabilir çünkü bağışıklık sistemi sonunda zayıflıyor ve bitkin düşüyoruz. Vücudu zayıflatıyor ve tekrar form kazanmak da doğal olarak zaman alıyor” dedi. Rybakina, tipik kas ağrılarıyla karşı karşıya kalmasına rağmen sağlığına kavuştu ve oyun içi etkinliğini de yavaşça toparlanıyor.

Rybakina, sakatlığının ardından Wimbledon’daki performansına ilişkin “Evet, Fransa Açık’tan sonra kolay olmadı. Uzun bir zaman aldı. Ayrıca, kondisyonumu geliştirmek için de uzun bir süre gerekti. Virüsten sonra kolay olmadı. Kas ağrıları ve her şey üst üste geldi. Şimdi sadece daha iyi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Rybakina’nın Wimbledon yolculuğundaki rakipleri bundan sonra daha da zorlaşacak. Bir sonraki turda Beatriz Haddad Maia ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.