Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz En Özgüvenli Oyuncu mu?

Carlos Alcaraz En Özgüvenli Oyuncu mu?

Carlos Alcaraz şu anda ATP Turu’ndaki en özgüvenli oyuncu olabilir, zira İspanyol raketin aldığı sonuçlar bu iddiayı ciddi anlamda destekliyor.

Genç İspanyol, tenis sahnesine çıktığı süreçten bu yana kendini büyük bir hızla kanıtladı. Başarılı bir kariyer başlangıcı yapan Alcaraz, kendini kanıtlamaya devam etti ve sonunda spor tarihindeki en genç erkek olarak Dünya 1 numarasına yerleşti. O günden beri de Alcaraz özgüvenini çok yüksek tuttu.

İspanyol tenisçinin bu başarısı 2023 Roland Garros yarı final maçında Novak Djokovic’e karşı yaşadığı kramplarla geçici olarak sona erdi. 20 yaşındaki oyuncu, Fransa’daki organizasyonun favorilerden biri olarak gösterilmesine rağmen, yarı finalde kaybetti.

2023 Cinch Championship için Londra’ya geldiğinde, Alcaraz gerçekten de özgüvenli değildi ve çim kortta, 23 kez Grand Slam şampiyonluğu yaşayan Djokovic’e karşı diğer kortlara göre daha az şansı olduğunu söyledi.

Londra’daki ATP 500 etkinliğini kazanma şansıyla ilgili sorulduğunda, İspanyol oyuncu kendisini favori olarak görmüyordu. Djokovic’e kramp nedeniyle kaybetmenin Alcaraz’ı gerçekten şaşırttığı ve özgüveninin bir şekilde kaybolduğu açık bir şekilde ortaya çıktı.

Ancak, dünya sıralamasında ilk 2’de yer alan Alcaraz’ın kazanmaya başlaması uzun sürmedi. Yakın zamanda Wimbledon şanslarıyla ilgili senaryoları da değiştirdi ve All England Club’da da görülen, özgüvenli Alcaraz’ı tekrardan sunmaya başladı.

Djokovic’in Merkez Kort’ta 10 yıldır yenilmez olduğu söylendiğinde, Alcaraz onun bu üstünlüğünü değiştirmek istediğini söyledi ve Wimbledon’daki ilk galibiyetinden sonra da turnuvayı kazanmak istediğini vurguladı.

Sadece birkaç zafer kazanmasının ardından Alcaraz, hızlı yükselişi hakkında sorulan sorulara yine çok özgüvenli, fakat mütevazı bir şekilde yanıt verdi. 20 yaşındaki oyuncu şunları söyledi: “Eğer dürüst olmak gerekirse şaşırmıyorum çünkü yeteneklerimi biliyorum. Ne yapabileceğimi, nereye kadar gidebileceğimi biliyorum. Şu anki konumumda olabilmek için gerçekten çok çalıştığımı söyleyebilirim. Dürüst olmak gerekirse hiç şaşırmıyorum.”

Büyük açıklamalar yaparken oyuncuların genellikle çok dikkatli davrandıklarını görürüz, ancak Alcaraz büyük konuşmaktan hiçbir zaman korkmuyor. Muhtemelen günümüz tenisindeki en özgüvenli oyuncu ve bunu hiç çekinmeden gösteriyor. Şu ana kadarki sonuçları da bunu destekliyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.