Anasayfa / Tenis / Iga Swiatek Wimbledon’a Galibiyetle Başladı
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Iga Swiatek Wimbledon’a Galibiyetle Başladı

WTA 1 numarası Iga Swiatek, 2023 Wimbledon’a Lin Zhu’yu iki sette mağlup ederek etkileyici bir zaferle başladı.

Iga Swiatek, Wimbledon’da bir numaralı seribaşı olarak geldi. WTA 1 numarası, bu statüsüne uygun bir şekilde ilk maçını oynadı. Polonyalı oyuncu çim kortta diğer kortlara nazaran çok iyi bir oyuncu olamasa da deneyim eksikliğine rağmen diğer birçok oyuncudan daha başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Swiatek adına çim sezonu için herhangi bir beklenti yoktu. Polonyalı, yalnızca mümkün olduğunca çok şey öğrenmek ve bu alanda daha iyi olma adına Wimbledon’a geldi. Mats Wilander, bu anlamda Swiatek’in oyun seviyesini korursa birden fazla Wimbledon kupası kazanabileceğini öngörmüştü. Swiatek’in hazırlık etkinliği olarak katıldığı tek turnuva, WTA 250 olan Bad Homburg Open’dı. WTA 1 numarası, burada da oldukça iyi bir performans sergiledi.

Bad Homburg Open’de yarı final öncesinde hastalık nedeniyle turnuvadan çekilmek zorunda kalan Swiatek, Wimbledon öncesinde basın toplantısında hayranlarına iyi olduğunu söyledi. Oldukça sağlıklı bir şekilde turnuvaya gelen Swiatek, Zhu karşısındaki maçta herhangi bir sakatlık etkisinin kalmadığını kanıtladı. Harika bir ilk set oynayan dünya 1 numarası, ilk oyun dışında rakibine çok net bir üstünlük kurdu. Swiatek, ilk seti rahatlıkla 6-1 kazanarak 1-0 öne geçti.

Swaitek’in ilk setteki servis atışları çok iyi gitmedi. Birçok puan fırsatını da bu anlamda tepmiş oldu. Fakat servislerin ardından rakibini kolayca geçerek 10 winner bulmayı başardı. Zhu, Swiatek’e karşı 6 winner ile oynadı. İkinci sette de aynı yaklaşımı sürdüren Swiatek, erken bir servis kırdı ve bu avantajı maçın sonuna kadar korumayı başardı.

İlk turdaki performans Swiatek için oldukça iyi bir başlangıç oldu. Polonyalı raket hala çok tehlikeli görünüyor, bu bağlamda da turnuvanın ikinci haftasını görmesi de muhtemel. Birkaç analist tarafından Wimbledon 2023’te üçüncü favori olarak adlandırıldı ve bunun nedenini de ilk turda net şekilde göstermiş oldu.

Rakibini 6-1 ve 6-3 ile geçen Swiatek ikinci turda Sara Sorribes Tormo ya da Martina Trevisan ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.