Anasayfa / ATP / Nick Kyrgios Wimbledon 2023’ten Çekildi
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Nick Kyrgios Wimbledon 2023’ten Çekildi

Nick Kyrgios, yaşadığı yeni bir sakatlık nedeniyle 2023 Wimbledon’dan çekilmek zorunda kaldı.

Nick Kyrgios, yeni bir sakatlık nedeniyle 2023 Wimbledon’da boy gösteremeyecek.

Geçen yılın finalisti olma başarısı gösteren Nick Kyrgios, 2023 Wimbledon’dan çekildi. 2023 sezonu boyunca sakatlıklarla mücadele eden Kyrgios, son dokuz ay içerisinde ATP Turu’nda yalnızca bir maç oynayabildi. Wimbledon öncesi basın toplantısında Kyrgios, hala bazı soru işaretlerinin olduğunu itiraf etmişti. Fakat başarılı tenisçinin turnuvadan çekilmesi beklenmiyordu.

Wimbledon 2023’ün birinci gününde, Kyrgios’un David Goffin ile karşı karşıya gelmesi planlanıyordu. Kyrgios, zorlu bir mücadele için hazırdı. Fakat başarılı raketin vücudu, bu mücadelenin oynanmasına engel oldu. Kyrgios, aynı zamanda 2023 Halle Open ve 2023 Mallorca Şampiyonası’ndan da çekilmek zorunda kaldı.

Avustralyalı tenisçi, açıklamasında 2023 Wimbledon öncesinde kendisini rahatsız eden bir bilek sakatlığı olduğunu açıkladı. 28 yaşındaki tenisçi, Mallorca’ya antrenman kortlarında çalışmaya gittiğinde ağrı hissetmeye başladı.

Kyrgios, yaptığı açıklamada “Bu yıl Wimbledon’dan çekilmek zorunda olduğumu söylemekten dolayı gerçekten çok üzgünüm. Ameliyatımın ardından hazır olmak ve tekrar Wimbledon kortlarına adım atmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Dönüşüm sırasında Mallorca’da bileğimde bazı ağrılar yaşadım.” Dedi.

Tedbir amaçlı olarak, bileğini tarattırmaya karar veren Kyrgios sonuçlar itibariyle hayal kırıklığı yaşadı. 2022 Wimbledon finalisti, bağ dokusu yırtılması sebebiyle bu yıl All England Club’da yarışma şansı bulamayacak.

Kyrgios, “Tedbir olarak tarattırdım ve sonuçlar bileğimde yırtılmış bir bağı işaret etti. Oynamak için her şeyi denedim ve Wimbledon öncesi bu sorunu yönetmek için yeterli zamanımın olmadığını söylemekten dolayı büyük bir hayal kırıklığı duyuyorum. Elbette ki geri döneceğim ve her zamanki gibi tüm hayranlarımın desteğini kazanmayı sürdüreceğim.” İfadelerini kullandı.

Avusturyalı tenisçinin 2023 Wimbledon’dan çekilmesi üzerine, Kyrgios’un yerini Macaristan’dan Fabian Marozsan alacak. Marozsan, yakın zamanda Carlos Alcaraz’a karşı gösterdiği performans ile tenis severleri şaşırtmıştı. Marozsan, bu sürprizin ardından şimdi en büyük sahnede yarışma şansını elde edecek. Kyrgios yerine turnuvaya dahil olan Marozsan’ın organizasyonda nereye kadar gidebileceği de merak konusu olmaya başladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Müthiş Maçta Kazanan Zverev

Alexander Zverev, Jannik Sinner karşısında 2023 ABD Açık çeyrek finalinde kazanan taraf oldu ve çeyrek finale yükseldi.