Anasayfa / ATP / Novak Djokovic İlk Turda Hata Yapmadı
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Novak Djokovic İlk Turda Hata Yapmadı

ATP 1 numarası Novak Djokovic, Pedro Cachin karşısında sağlam bir galibiyetle 2023 Wimbledon’a başladı ve ilk turda hata yapmadı.  

Bir Grand Slam turnuvasındaki ilk maç hiçbir zaman için kolay olmamıştır. Özellikle de yıldız tenisçiler için, ilk tur her zaman daha da kritik bir hal alır. Tenisçiler de bu bağlamda ilerleyen turlar için enerji tasarrufu yapmak için sahada çok fazla zaman harcamak istemezler. Bu düşünce, Djokovic’in, Arjantinli ATP 68 numarası Cachin’e karşı oynayacağı maç için de geçerliydi.

Bu yılki etkinlikte ATP Turu’nda 1 numaradaki yerini koruma mücadelesi veren Djokovic, yine her zamanki kadar motive olmuş şekilde Wimbledon’a geldi. Djokovic’in 24’ü ne kadar istediği ilk turdaki maçında da açıkça görülebiliyordu. Daha önce ATP Turu’nda Cachin ile hiç karşılaşmamış olan Sırp oyuncu, bu anlamda da bir ilki yaşamış oldu.

İlk sette ilk sözü söyleyen Cachin oldu. Arjantinli oyuncu, açılış setinde 23 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Djokovic’in servisini kırdı ve 2-1 öne geçti. Djokovic ise hemen yanıt verdi ve rakibinin servisini kırdı.

36 yaşındaki oyuncu bir servis daha kırarak açılış setini 6-3 kazandı. Fakat açılış setinden sonra yağmur yağmaya başladı ve maça bir ara verildi. Oyuncular korta döndüğünde, zemin maça devam etmek için çok kaygan hale geldi ve tenisçiler kortu kurulama çalışmalarına yardımcı oldu.

Oyuncular ikinci sete başlamak için 70 dakikadan fazla beklemek zorunda kaldılar. Verilen ara, Djokovic’i durdurmadı. İkinci sete bir servis kırmayla başladı ve sonrasında bir servis daha kırarak ikinci seti 6-3 kazandı..

Üçüncü set, Sırp oyuncu için en zorlu olan set oldu. Cachin’in rakibinden daha fazla servis kırma şansı vardı, ancak her iki oyuncu da fırsatlarından yararlanamayınca set tie-breake gitti.

Deneyimini kullanan Djokovic, tie-breakte 7-4 kazanarak maçı 6-3, 6-3, 7-6(4) ile tamamladı ve beş setlik maçta Brandon Nakashima’yı mağlup eden Jordan Thompson ile eşleşti.

Yerel saatle 13:30’da başlayan ve yaklaşık iki saat süren maç, verilen aranın da katılmasıyla dört saat sonra sona erdi.

“Ve her seferinde genellikle raketlerle, havlularla değil, çıkardım ama farklı bir şey yapmak eğlenceliydi, umarım sizler de beğendiniz.”

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.