Anasayfa / Tenis / Rafael Nadal Emekli mi Oluyor?

Rafael Nadal Emekli mi Oluyor?

36 yaşındaki İspanyol tenisçi Rafael Nadal, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında Roland Garros’a katılımı ile ilgili açıklamalar yaparken, emeklilik planlarına da değindi.

Tenis dünyasının en simge isimleri arasında yer alan Rafael Nadal, uzun bir süreden bu yana sakatlık sorunları ile boğuşuyor. Nadal’ın yaşadığı sakatlık sorunları, İspanyol tenisçinin 2023 yılında birçok organizasyondan uzak kalmasına neden oldu. 22 Grand Slam şampiyonluğu yaşayan efsanevi tenisçi, bugün kendi akademisinde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya sakatlığı ve 2023 yılına genel bakışı ile başlayan Nadal, ardından Roland Garros ile ilgili akıbetini paylaştı. Yaptığı açıklamada İspanyol tenisçi, 2023 Roland Garros’tan çekildiğini ve sakatlığından dolayı organizasyonda yer alamayacağını belirtti. 2004 yılından bu yana Roland Garros’ta mutlaka yer almayı başarmış olan Nadal, 19 sene sonra Paris’te boy gösteremeyecek.

Nadal, kariyerinin başından bu yana oldukça ikonik anlar yarattı. Kariyerine 22 Grand Slam şampiyonluğu sığdırmayı başaran eski ATP 1 numarası, duygusal bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Avustralya Açık’ta ikinci tur mücadelesinde yaşadığı sakatlık sonrasında kortlardan uzak kalmaya başlayan Nadal, bu süreçte pek çok organizasyona katılamadı. Son olarak İtalya Açık’ta da boy gösteremeyen İspanyol tenisçinin Roland Garros’a katılım gösterip gösteremeyeceği merak ediliyordu. Birçok yakını tarafından katılımının imkanlar dahilinde fakat zor olduğu vurgulansa da, bugüne kadar net bir açıklama gelmemişti. Nadal ,bugün yaptığı basın toplantısında Roland Garros’tan çekildiğini açıkladı.

Kariyerinin son dönemlerinde sağlık sorunları ile uğraşmasından dolayı, Nadal’ın kortlardan uzak kalması sevenlerini üzmüştü. Roland Garros’tan çekildiğini açıklayan Nadal, aynı zamanda emeklilik planlarına da değinerek çeşitli bilgilendirmeler yaptı. 36 yaşındaki tenisçi, 2024 yılının profesyonel tenis kariyerine veda yılı olacağını açıkladı. İspanyol raket, önümüzdeki senenin kendisi adına çok duygusal geçeceğini belirterek bir veda turu yapmayı planladığını aktardı. Kariyerinin son bölümünde sağlık sorunlarından dolayı kortlardan uzak kalan Nadal, profesyonel tenis kariyerine büyük başarılar sığdırdı. Roger Federer ile birlikte müthiş seriler izleten İspanyol tenisçi, önümüzdeki yıl tenise veda edecek. Nadal, açıklamalarını profesyonel kariyerinin son senesini keyifle geçirmek istediğini vurgulayarak sonlandırdı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.