Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / Iga Swiatek ABD Açık’a Veda Etti
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Iga Swiatek ABD Açık’a Veda Etti

Dünya 1 numarası Iga Swiatek, Ostapenko tarafından sürpriz bir skorla mağlup edildi ve turnuvaya veda etti.

Jelena Ostapenko, 2023 US Açık çeyrek finallerine ulaşmak için WTA’nın dünya 1 numarası olan Iga Swiatek’i eleyerek rakibini sürpriz şekilde eledi. 2023 US Açık’ta iki deneyimli oyuncu arasındaki dördüncü tur maçı öncesinde maç sonucu, her şeye açıktı. Zira Iga Swiatek, kariyerinde hiç yenemediği en zorlu rakip ile dördüncü turda karşı karşıyaydı.

Genç Polonyalı, yakın arkadaşı olan Kaja Juvan’ı önceki maçta mağlup ettikten sonra morali yüksek şekilde karşılaşmaya geldi. Ostapenko ise galibiyet serisini sürdürmek ve 22 yaşındaki rakibini bir kez daha mağlup ederek dünya 1 numarası unvanını da çalmak istiyordu.

Ancak Swiatek karşılaşmaya iyi başladı ve hiç yenemediği rakibini ilk sette fazlasıyla zorladı.. Maçın açılış oyununda servisini kırdırmasına rağmen, rakibinin servisini açılış setinde iki kez kırdı ve sonunda da seti 6-3 kazanarak maça önde başladı.

Ancak ikinci sette işler değişmeye başladı. Letonyalı raket, ikinci sette de ilk servisi kırdı ve Swiatek’in bu dezavantajını bir kez daha geri almasına rağmen, Ostapenko’nun bir servis daha kırmasına engel olamadı. İkinci seti 6-3 kazanan Ostapenko, maçı üçüncü sete taşıdı.

Üçüncü sete girerken, her iki oyuncunun da galibiyet için büyük bir çaba gösterecekti. Letonyalı rakibini beklenenden de fazla zorlayarak son seti oldukça rahat bir şekilde üstün bitirdi. Rakibinin servisini kırmayı başararak avantajı ele geçiren Ostapenko, avantajını en iyi şekilde korudu ve WTA 1 numarasına geri dönüş izni vermedi. Üçüncü set, Ostapenko’nun 6-1’lik üstünlüğü ile sona erdi.

Ostapenko, Swiatek’in üçüncü sette sadece bir oyun kazanmasına izin vererek maçı 3-6, 6-3, 6-1’lik skorlarla kazandı. Dünya 1 numarasını elemeyi başaran Ostapenko, çeyrek finalde ev sahibi konumunda yer alan Coco Gauff ile kozlarını paylaşacak. Coco Gauff, bir önceki turda Caroline Wozniacki’yi mağlup etti ve çeyrek finale yükseldi.

Ostapenko, WTA 1 numarasını bir kez daha mağlup ederek rakibine karşı henüz hiç mağlubiyet yaşamamış oldu. Swiatek ise, kariyerindeki önemli bir kırılma noktasını ekarte etme şansı bulmasına rağmen bu imkanı yine değerlendiremedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.