Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / Novak Djokovic’ten Bir Rekor Daha

Novak Djokovic’ten Bir Rekor Daha

Sırp tenisçi Novak Djokovic, tüm büyük turnuvalarda 85 galibiyete ulaşarak bir rekor daha kırmayı başardı.

Novak Djokovic, tüm Grand Slam turnuvalarında en fazla galibiyet rekorunu elinde tutuyor, ancak ABD Açık’ta aldığı son zaferle yeni bir rekorun da penceresini açtı.

Djokovic, ABD Açık’ta Hırvat Borna Gojo’ya karşı dördüncü tur zaferinde iyi bir performans sergiledi. Rakibini 6-2, 7-5 ve 6-4’lük setlerle mağlup etmeyi başardı.

Djokovic, maçın belli başlı bölümlerinde rakibinin temposuna ayak uydurdu fakat maçın büyük kısmında Gojo’yu yüksek riskli oynamaya, çizgilere yönelmeye ve aradığı servis kırma fırsatlarını yaratmaya zorlamaya devam etti. Böylelikle de karşılaşmayı çok da zorlanmadan kazanarak üst tura yükselen taraf oldu.

ATP Masters 1000 seviyesinde ezici bir şekilde maça hakim olan Novak, bu seviyede en fazla şampiyon olan oyuncu unvanını 39 şampiyonlukla taşıyor. Buna ek olarak Djokovic, son zamanlarda 23 Grand Slam şampiyonluğu ile en fazla Grand Slam şampiyonluğuna sahip olan oyuncu oldu ve elbette ki tam 389 hafta boyunca en uzun süre dünya 1 numarası olarak kalan oyuncu unvanına da sahip durumda.

Bu sayılar, birçok kişinin mümkün olacağını düşünmediği veriler olabilir ancak Djokovic her birinin üstüne koymaya da devam ediyor.

ABD Açık, Djokovic’in Grand Slam turnuvalarının arasında en az hakim olduğu turnuvalardan biriydi. Avustralya Açık’taki kariyeri, sert kortların tam anlamıyla patronu olarak konumlanmasını sağladı. Son yıllarda ise Wimbledon’ın çim kortlarında en başarılı isimleri arasına da soktu.

Dün gece ABD Açık’ta elde ettiği dördüncü tur zaferi sayesinde ise Djokovic, her Grand Slam’de en az 85 tekler galibiyetine sahip oldu. ABD Açık’ta 85 galibiyet ve 13 mağlubiyetlik bir istatistiği bulunan Novak’ın en etkileyici istatistiği ise sadece 8 mağlubiyet ve 89 galibiyetle Avustralya Açık’ta bulunuyor.

Djokovic’in odak noktası ve motivasyonu muhtemelen rekorlar üzerine olmayabilir fakat bunlar onun inanılmaz uzun ömürlülüğünün ve üst düzey hakimiyetinin yansımaları olarak yorumlanıyor. 2008’de ilk Grand Slam zaferini elde ettiğini düşünürsek, 15 yıl önce elde ettiği ilk şampiyonluğun ardından kariyerinin son yıllarında hala en iyi seviyeye yakın olması gerçekten muhteşem bir başarı olarak gözüküyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.