Anasayfa / Tenis / Caroline Wozniacki 2023’ü Kapattı

Caroline Wozniacki 2023’ü Kapattı

Caroline Wozniacki, 2023 sezonunu erken kapatma kararı aldığını ve rekabete önümüzdeki yıl Avustralya Açık ile birlikte geri dönmeyi hedeflediğini açıkladı.

33 yaşındaki Wozniacki, Ağustos ayının başında emeklilikten dönüşünün ardından dördüncü turda Amerikalı genç Coco Gauff’a kaybederek US Open’da elendi ve turnuvaya veda etti. Maçın ardından, Wozniacki, Danimarka medyasına konuşarak 2023’te artık maça çıkmayacağını ve kortlara tekrardan 2024 Avustralya Açık’ta geri döneceğini söyledi.

Wozniacki, dönüşünden bu yana 2023 yılında sadece üç turnuva oynadı; Montreal ve Cincinnati’deki iki WTA 1000’e katıldıktan sonra, US Open’a wild card ile katıldı. İlk birkaç maçta yaşadığı zorluklara rağmen Wozniacki, New York’ta ikinci haftaya ulaşmayı başardı. Özellikle de geçen hafta Petra Kvitova ile karşılaşmasında Top 20’de yer alan bir rakibe karşı önemli bir galibiyet aldı ve turnuva öncesi beklentilerin üzerine çıktı.

Wozniacki, eğer kararının arkasında duracak ve 2024 Avustralya Açık’a kadar kortlardan uzak kalacaksa, yani sezonun geri kalanında oynamayacaksa, muhtemelen Melbourne’de rekabet etmek için başka bir wild card’a ihtiyaç duyacak. Wozniacki, kariyerinin ilk ve şimdiye kadarki tek Grand Slam şampiyonluğunu 2018 Avustralya Açık’ta kazandı. Avustralya Açık 2018’de elde ettiği başarı onu o dönemdeki Dünya 1 numarasına taşımıştı.

Wozniacki, basın toplantısında her seferinde korta adım attığında seviyesinden memnun olduğunu belirtti ve her maçta daha iyi oynadığını söyledi. Şu anki yaşında, sınırlı maç pratikleriyle bile deneyimine güvendiğini ifade ederek performansını beğendiğini söyledi.

Wozniacki, konuyla ilgili olarak “Şu anda olmak istediğim yerde olduğumu düşünüyorum. Hala üzerinde çalışmak istediğim ve daha iyi yapabileceğim bazı şeyler var. Ancak genel olarak oyunumu çok olumlu buluyorum. Oynadığım her etkinlikte yavaş yavaş daha iyi oynadım. Burada ise her maçta, her mücadelede biraz daha iyi oynadım. Elendim fakat yanımda götürebileceğim çok olumlu şeyler de var. Elbette ki sahip olduğum deneyim, uzun bir süre sürekli oynamıyor olsam bile, kortta olduğumda en iyi tenisimi oynayabileceğime inanmamı sağlıyor. Bu da bana kortta büyük avantaj sağlıyor. Her şeye rağmen geri dönebildiğim için mutluyum” ifadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.