Anasayfa / ATP / Holger Rune’den Şok Veda
holger-rune

Holger Rune’den Şok Veda

Holger Rune, Nice’te geri döndüğü kortlarda 2023 Hopman Cup’ta Leandro Riedi ile eşleşti ve rakibine şok bir şekilde mağlup oldu.

Hopman Kupası uzun bir aranın ardından tekrardan geri döndü. Köklü bir tarihe sahip olan eski ikonik etkinliğin yeni bir versiyonunda bugün, İsviçre ile Danimarka karşı karşıya geldiği ve önemli bir maç oynandı. İsviçre’de başarılı tenisçi Belinda Bencic yoktu, zira kısa bir süre kala etkinlikten çekildi. Bu yüzden de Celine Naef, turnuvaya Bencic yerine dahil oldu ve kortta kendini kanıtlama şansı elde etti.

Son zamanlarda Den Bosch’ta Venus Williams’ı yenerek ön plana çıkmayı başaran Naef, Clara Tauson ile karşı karşıya geldi. Den Bosch’taki flaş galibiyetinin ardından rakibine karşı aynı başarıyı gösteremedi. Danimarkalı tenisçi, Naef’i 6-2 ve 6-3’lük iki set sonucunda yenerek ülkesine bir puan kazandırmayı başardı. Bu maçın ardından da sıra Holger Rune’ye geldi, ancak o da rakibi karşısında zorlandı ve sonrasında da mağlup oldu.

Danimarkalı genç tenisçi, Leandro Riedi karşısında iki sette de varlık gösteremedi ve karşılaşmayı kaybetti. Böylelikle de iki ülke arasındaki rekabette durum 1-1’e geldi. Maçta hem Rune hem de Riedi servislerini çok iyi kullanamadı. Zira iki tenisçi de %50 civarında servis başarısı elde edebildi. Rune, ikinci servisinde ise büyük sorunlar yaşadı, çünkü Riedi servis karşılama konusunda ve genel olarak oyunda oldukça saldırgan bir performans sergiledi.

Danimarkalı oyuncu ayrıca son dönemlerdeki kadar keskin değildi ve önemli rallileri kaybetti. Yedi servis kırma puanını rakibine hediye etti ve bunların beşini kurtardı. Fakat rakibinin de hala iki servis kırma şansı vardı. Rune’un sadece bir servis kırma puanı yakalayabildiği ve onu fırsata çeviremediği bir maçta, rakibine mağlup olması da son derece normal karşılandı.

Riedi Holger Rune karşısında mücadeleyi 6-4 ve 6-3’lük setlerle üstün tamamladı Yeniden düzenlenen Hopman Kupası’nın ilk maçında hangi ülkenin galip geldiğini belirleyecek heyecan verici bir karma çiftler maçı öncesinde de önemli bir hazırlık yapmış oldu. Bu mağlubiyet, Rune’un Wimbledon’dan sonraki ilk maçıydı ve pek de formda görünmedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.