Anasayfa / ATP / 2023 Bastad Open’da Şampiyon Rublev

2023 Bastad Open’da Şampiyon Rublev

Andrey Rublev, 2023 Bastad Open finalinde karşı karşıya geldiği Casper Ruud’u yenerek ikinci şampiyonluğunu elde etti.

Rus tenisçi Rublev, bu yıl adını taşıyan bir büyük turnuvayı kazanarak kariyerinin en büyük başarılarından birini elde etmişti. Rublev, genellikle Grand Slam ve ATP 1000 turnuvalarında zorlanmış ve bu organizasyonların ardından katıldığı görece daha küçük etkinliklerde başarılı olmuştu. Ancak bu yıl Monaco’da düzenlenen ATP 1000 turnuvasını kazanmayı başarmış ve böylelikle de kariyerinde büyük bir başarıya imza atmıştı. Son olarak ise Bastad’da Casper Ruud’u mağlup etti ve yıl içerisindeki ikinci şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Eski bir şampiyon ve toprak kort uzmanı unvanları ile bilinen Casper Ruud’un rakibine karşı hafif de olsa bir üstünlük kurması bekleniyordu. Ancak Rublev gerçekten de güçlü bir performans sergiledi ve rakibine direnerek maçı kazanmayı başardı. İlk set kıran kırana geçti ve tie-break’e gitti. İki oyuncu da servis kırarak tie-break’e gelirken, Rublev erken bir avantaj elde etti fakat avantaj elde etmiş olsa da Ruud geri dönmeyi başardı.

Rus tenisçi, maçın başından itibaren rakibine nazaran daha iyi görünüyordu ve ilk sette daha fazla direnç gösterip ilk setin galibi oldu. Özellikle çizgideki sağlam defans oyunu sayesinde rakibine üstünlük kuran Rublev, tie-break’i 7-3 kazandı. İkinci sete de hızlı bir servis kırma ile başlayan Rublev, açılış setini kazandıktan sonra daha da keskin bir performans sergiledi.

Teniste güven kazanmak her zaman için önemli bir faktördür ve Rublev bu maçta bunu çok net bir şekilde gösterdi. İkinci sette Ruud’un servisini bir kez daha kıran Rublev, rakibinin maçtan tamamen kopmasıyla ikinci seti ekarte etti. Rakibine hiçbir şekilde şans tanımayan Andrey Rublev, rakibi karşısındaki baskın performansı ile kararlı bir zafer elde etti.

Rublev, finalde karşılaştığı Ruud karşısında maçı 7-6(3) ve 6-0’lık iki set sonucunda kazanarak harika bir zafer elde etti. Özellikle de Wimbledon’da hayal kırıklığı yaşatan bir performansın ardından, reaksiyon göstererek şampiyonluğa ulaştı. Bu şampiyonluk, Rublev’in kariyerinde elde ettiği toplamda 14’ncü şampiyonluğu oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.