Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz’dan Wimbledon Değerlendirmesi
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz’dan Wimbledon Değerlendirmesi

Carlos Alcaraz, 2023 Wimbledon şampiyonu oldu ve maçtan sonra her zamanki gibi net bir şekilde konuştu.

Birkaç oyuncunun uzun yıllar boyunca bir spor dalında ağırlıklı olarak hüküm sürmesiyle birlikte, nesiller hakkında konuşmak çok hızlı bir şekilde normalleşir. Sporun aynı kaldığı süreçte nesillerin gelip geçtiği birçok spor dalında görülür, zira bu artık normal bir durumdur. Alcaraz, ATP Turu’ndaki yeni nesil oyuncuların önemli bir parçası olsa da, onlar için oynamıyor ve onları temsil etmek İspanyol raketin ilk önceliği değil.

Alcaraz, bu bağlamda kendisi için ve Carlos Alcaraz olarak bir miras bırakmak için oynadığını daha önce de net bir şekilde ifade etmişti. Zaferinden sonra teniste nesil değişimi hakkında sorulduğunda, bunun üzerinde düşünmediğini bir kez daha doğruladı. Sadece kendisi için oynadığını, mümkün olduğunca çok kupa kazanarak tenis tarihinde bir iz bırakmayı umduğunu belirtti. Zira 2023 Wimbledon’da da bunu başardı.

Alcaraz, şampiyonluğun ardından yaptığı konuşmada “Evet, dürüst olmak gerekirse, tenis nesli için değil, kendim için yaptım. Harikaydı. Novak’ı en iyi halinde yenmek, bu aşamada tarih yazmak, on yıldır yenilmez olduğu kortta onu yenen adam olmak, benim için inanılmaz. Kesinlikle unutmayacağım bir şey” dedi.

Bu durum, herhangi bir oyuncu için oldukça standart olsa da, Alcaraz zaferlerinin genç oyuncular için kesinlikle büyük bir etkiye sahip olduğunu kabul etti. Çünkü elde ettiği başarılar ile genç yaşta şampiyonluklar y aşamanın mümkün olduğunu gösteriyor. Diğerleri için ilham kaynağı olmak, tüm sporcuların yapmak istediği bir şey olmuştur, bu yönüyle de başkalarına bunun mümkün olduğunu gösterdiği için memnun olduğunu belirtti. “Dediğim gibi, bunun yeni nesil için harika olduğunu düşünüyorum, onların beni yenmesini ve onların da bunu yapabileceklerini düşünmelerini sağlamak harika. Hem benim için hem de genç oyuncular için harika bir şey” diyen Alcaraz, başarılarının genç tenisçilere örnek olmasından dolayı mutlu olduğunu aktardı.

Bu işi başarmak için İspanyol oyuncu gerçekten de çok güçlü bir çaba sarf etti ve birçok yaşıt rakibi, bu kadar büyük yeteneklere sahip olmalarına rağmen bunu başaramadı. Bu başarılar, İspanyol tenisçinin bu konuda oldukça özel olduğunu gösteriyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.