Anasayfa / ATP / Berrettini Hakeme Sitem Etti, Maç Durduruldu
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Berrettini Hakeme Sitem Etti, Maç Durduruldu

Matteo Berrettini ve Lorenzo Sonego, 2023 Wimbledon’da karşı karşıya geldikleri maç sırasında koşullardan pek memnun kalmadıklarına vurgu yaptılar ve karşılaşma dördüncü sette askıya alındı.

2023 yılındaki Grand Slamler iyi bir başlangıç aşamasına sahip olmasına rağmen, 2023 Wimbledon yağmur nedeniyle bir dizi tartışmanın ortasında kaldı. Salı günü, yağmur nedeniyle birçok maç iptal edildi ve organizatörler Çarşamba gününe dair bir programlama ile bunu telafi etme şansına sahipken, adeta tam tersini yaptılar.

Organizatörler sadece çatısı etkili olmayan iki kortta maçları programlamadı, aynı zamanda dış kortlarda oyuncuları rahat olmayan koşullarda da oynamaya zorladılar. Bu durum da iki İtalyan tenisçi Matteo Berrettini ve Lorenzo Sonego’nun ilk tur maçında sorunları ortaya çıkardı.

İki oyuncu yakın bir zamanda da karşılaşmışlardı; Berrettini, 2021 Wimbledon finalistiyken iki aylık bir sakatlık sonrasında dönen Sonego’ya karşı iki setlik rahat bir galibiyet almıştı.

Berrettini, ilk seti 5-7’lik bir tie-break ile kaybettikten sonra ikinci seti 6-3 kazandı. Üçüncü set de tie-break ile belirlendi ve Berrettini 9-7’lik skorla kazanan taraf oldu. Ancak dikkatleri çeken asıl şey nefes kesen müsabaka değil, iki oyuncunun da şartlardan dolayı oynamak istememesi oldu.

Maçın oynandığı 12 numaralı kort oldukça kaygandı ve üçüncü setin son aşamalarında her iki oyuncu da birden fazla kez düştü. Maçın durdurulması ve ertelenmesi için iki oyuncu da hakeme talepte bulundu. Fakat hakem, tie-break’te mücadele sürerken bunu reddetti ve Berrettini’nin seti kazandığı tie-break’te Sonego’nun set puanında kayması da sinirleri epey gerdi.

Bu durum, maçın başından bu yana zeminde sorun yaşayan ve zaten şikayetçi olan Berrettini’nin tepkisine neden oldu. Berrettini, hakeme “yeniden düşmesini istiyor musun?” diye sordu. Rakibinin yaşadığı sorundan Berrettini de memnun değildi ve hakem kortun “iyi olduğunu” söylediğinde bu duruma tepki gösterdi.

Berrettini hakeme “Daha önce hiç düşmedik, şimdi düşmeye başladık. Neden olduğunu düşünüyorsunuz? Eğer sakatlanırken sizi mahkemeye vereceğim, tamam mı? Oynamamızı istediğinizi biliyorum, siz geç kaldınız, biz de geç kaldık, biz de oynamak istiyoruz. Ama demek istediğim, her seferinde düşüyorsak, tehlikeli. Bakın ne oldu, set puanında düştü.” şeklinde sitem etti.

Ancak hakem, kortun “az kaygan” olduğunu, ancak hala oynanabilir olduğunu ısrarla belirtti. Böylelikle de her iki oyuncu da devam etmeye zorlandı. Berrettini, durumu gözden geçirmek için gözetmene danışılmasını talep etmesine rağmen bu durum değişmedi.

Sonego, rakibinin gözetmenle yaptığı konuşma sırasında korttan uzaktaydı ve geri döndüğünde oyunun devam edeceğini öğrendiğinde şaşırdı. Sonego, dördüncü setin üçüncü oyununda bir kez daha düştü ve sorun yaşadı. İkili arasındaki maç nihayetinde durduruldu ve Berrettini rakibi karşısında 6-7(5), 6-3, 7-6(7), 1-1 ve 15-15’lik skorlarla öndeyken maç durduruldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.