Anasayfa / ATP / Djokovic Daha Fazla Grand Slam Kazanabilir mi?

Djokovic Daha Fazla Grand Slam Kazanabilir mi?

Boris Becker, Novak Djokovic ile alakalı görüşlerini paylaşarak Sırp tenisçinin kariyerinin geri kalan bölümünde Grand Slam şampiyonlukları elde etmesinin motivasyon ile bağlantılı olduğunu ifade etti.

Boris Becker’a göre Djokovic’in daha fazla Grand Slam kazanma ihtimali tamamen motivasyona bağlı durumda. Novak Djokovic, 2023 Wimbledon finalini kaybetti ve eski antrenörü Boris Becker de maçtan sonra Instagram’da konuyla ilgili olarak düşüncelerini paylaştı.

Becker, Wimbledon’da kendi adına efsanevi anlar yaratmış bir isim olarak kendi döneminde de takipçi olan bir tenis izleyicisi için oldukça tanıdık bir isimdir. Tenis başarıları geniş kitleler tarafından bilinir ve bazı yeni tenis izleyicileri de Becker’i yakından tanır. Becker’in ikonik tenis kariyeri artık geride kalmış olmasına rağmen hâlâ günümüz tenisinde oldukça öne çıkan bir yüz olarak biliniyor. Bu avantajının büyük bir kısmı ise birçok eski oyuncu için tercih edilen kariyer yolunun aksine analistliği tercih etmiş olması nedeniyle buna bağlı durumda.

Becker, emekliliğinin ardından uzun yıllar boyunca BBC Wimbledon yayın ekibinin bir parçası olarak çalıştı. Bu sayede de aslında yıllar boyunca Wimbledon’a yakın yaşadı. Bu yıl Londra’da değildi çünkü davasında suçlu bulunması ve sınır dışı edilmesi nedeniyle yasal yollar ile ülkeye giremedi.

Becker’in cezasının bitmesine kısa bir süre kala ise efsanevi isim, BBC yayın ekibinden çıkarıldı. Elbette ki Almanya’da hâlâ tenisi yakından takip ediyor ve eski öğrencisinin maçını da izlediğini belirtiyor. Becker, Djokovic’in maçını izlediğinde geçen yılki etkinliği kazandığını ve bu yıl aynı motivasyonu göremediğini söyledi.

Becker, Instagram’da bir soru-cevap oturumunda 2023 Wimbledon final maçı hakkında sorulan sorulara yanıt verdi. Aynı zamanda Djokovic’in gelecekte daha fazla Grand Slam kazanma olasılığıyla ilgili de konuşurken bu noktada motivasyonunun kritik olacağını söyledi. Kendisi, Novak’ın gelecekte daha fazlasını kazanacağına emin olduğuna vurgu yapıyor.

Becker, final maçıyla ilgili olarak “Bugün Nole favoriydi ama kaybetti mi? Evet, kaybetti. Bence tüm yaz boyunca motivasyonuna bağlı olarak Nole’nin içinde hala yatan bir Grand Slam şampiyonluğu yaşama duygusu var. Bunun için de sıradaki Grand Slam için motivasyonun ne seviyede olduğuna bakmak gerekiyor” dedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.