Anasayfa / ATP / Alcaraz Hangi Tenisçilerin Oyununu Kopyaladı?
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Alcaraz Hangi Tenisçilerin Oyununu Kopyaladı?

Alcaraz’ın antrenörü, İspanyol tenisçinin Wimbledon zaferinden sonra ‘Biraz Murray, biraz Roger ve biraz da Novak” diyerek, üç oyuncunun da oyunundan bazı şeyler kopyaladıklarını vurguladı.

Carlos Alcaraz’ın antrenörü Juan Carlos Ferrero, Wimbledon finalinden sonra Londra’daki etkinlik öncesinde tüm büyük oyunculardan bazı kilit unsurlar aldıklarını açıkladı.

Ferrero, bir süredir Carlos Alcaraz ile çalışıyor ve eski İspanyol dünya 1 numarası tenisçi gerçekten de mükemmel bir iş çıkarıyor. Elbette son derece yetenekli bir oyuncuyla çalışmak da kendisine yardımcı oluyor, ancak Alcaraz, Ferrero’nun öğrettiklerine sürekli olarak göndermeler yaparak, antrenörünün üzerindeki etkisini gösteriyor.

ATP Turunda eski bir dünya 1 numarası olmak, onu genç bir oyuncuya eğitim vermek için oldukça yetkin kılıyor ve şu ana kadar ikili için işler gerçekten de iyi gidiyor. Her ikisi de ilerlemelerden memnun, özellikle de Wimbledon zaferinden sonra bu daha net bir şekilde görüldü.

Finalden sonra Eurosport’a konuşan Ferrero, etkinlik öncesinde diğer simge oyunculardan bazı unsurları aldıklarını itiraf etti. Geçmişte bu yüzeyde iyi performans gösteren birkaç efsaneye dikkat çeken antrenör, 20 yaşındaki Alcaraz’ın Andy Murray, Roger Federer ve finaldeki rakibi Novak Djokovic’den ilham aldığını söyledi.

Ferrero, “Söylemek çok zor, sanırım olayları çok hızlı kavraması sayesinde burada çok hızlı hareket eden oyuncuların videolarını da izledik. Yani, biraz Murray, Roger ve Novak’ı kopyaladık ve Carlos da aynısını yapmaya çalışıyor. Bu süreç hiç kolay olmadı, ama başardık. Planlara sahip olmak çok önemlidir. Özellikle de en iyilerle oynarken bu şarttır. Ancak bazen bu planlar işe yaramaz. Bazı durumlarda, cesaret gerekebilir, Alcaraz’ın dediği gibi, bu maçta onu net bir biçimde gösterdi. Kesinlikle cesarete sahipti ve şampiyonlukta da bu unsur kritik bir rol oynadı” dedi.

Ferrero, sözlerini “Medvedev’e karşı oynadığı seviyenin daha fazlasını oynaması gerektiğini söyledik. Medvedev sürekli olarak geriden savunma yapıyor ve Carlos rakibi fileye getirmek için vuruşlar yapmayı çok seviyor. Bu, Novak’a karşı da yapmamız gereken bir şeydi. Bu yüzden ritmini bozmak için anahtar faktörlerden biriydi” diyerek noktaladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.