Anasayfa / ATP / Casper Ruud Adını Yarı Finale Yazdırdı
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Casper Ruud Adını Yarı Finale Yazdırdı

Çeyrek finalin en zorlu eşleşmelerinden birinde Norveçli tenisçi Casper Ruud, sıralamadaki yakın takipçisi Holger Rune’yi mağlup ederek adını yarı finale yazdıran taraf oldu.

Roland Garros 2023 heyecanı tüm hızı ile devam ederken, erkeklerde çeyrek final karşılaşmaları sona erdi. Dün akşam oynanan müsabakalar itibariyle, yarı final eşleşmeleri de belli oldu. Çeyrek finalde oynanan mücadelede Casper Ruud ile Holger Rune karşı karşıya geldi. ATP’de 4 ve 6 numaranın sahibi olan iki tenisçinin zorlu mücadelesinde gülen taraf Casper Ruud oldu. Norveçli raket, rakibini 3-1’lik skorla mağlup ederek yarı finale yükselen taraf oldu ve Alexander Zverev ile eşleşti.

Karşılaşmanın ilk setine iyi başlayan taraf Ruud oldu. Rakibinin ilk oyunda servisini kırarak 1-0 öne geçen Norveçli, sonraki oyunda da hata yapmadı ve 2-0’ı buldu. Arka arkaya iki oyunda, iki tenisçi de servis kırılmasına izin vermeyerek ilk set skorunu 3-1’e taşıdılar. Beşinci oyunda Ruud, Rune’nin servisini bir kez daha kırarak durumu 4-1 yaptı ve büyük avantaj elde etti. İlerleyen oyunlarda da rakibinin geri dönüşüne izin vermeyen Norveçli tenisçi ilk seti 6-1 kazanarak çeyrek final mücadelesinde durumu 1-0 yaptı.

İkinci sete de iyi başlayan taraf ATP 4 numarası Ruud oldu. Rakibine hiçbir şekilde izin vermeyen başarılı tenisçi, ilk 2 oyunda bir servis kırdı ve kendi servis oyununu kazanarak 2-0’ı buldu. Setin geri kalan bölümünde de Rune karşısında üstün oyununu devam ettirerek, ikinci seti 6-2 kazanarak karşılaşmada 2-0 öne geçmeyi başardı.

Holger Rune, mücadelenin üçüncü setinde reaksiyon gösterdi. Rakibinin ikinci oyunda servisini kırarken, Ruud’un servis kırmasına müsaade etmedi. Rakibine üstünlük kuran Danimarkalı, üçüncü seti 6-3 kazanarak durumu 2-1’e getirdi ve umutlarını tazeledi.

Final setinde iki taraf da hata yapmamak için müthiş bir konsantrasyon ile oynadı. Son sette Ruud servis oyunlarını kaybetmedi ve rakibinden bir oyun çalmayı başardı. Servisinin kırılmasının ardından konsantrasyonu düşen Rune, rakibi karşısında adeta pes etti. Son seti 6-3’lük skorla kazanan Ruud, durumu 3-1’e getirdi ve yarı finale yükselen taraf olmayı başardı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.