Anasayfa / ATP / Alexander Zverev Yarı Finalist Oldu
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Alexander Zverev Yarı Finalist Oldu

Alman tenisçi Alexander Zverev, ATP 49 numarası olan Martin Etcheverry ile oynadığı çeyrek final mücadelesini 3-1 kazanarak yarı finalde Ruud ile eşleşti.

Roland Garros 2023’ün son yarı finalistleri bugün oynanan müsabakalar ile belli oldu. Rekabet düzeyi oldukça yüksek karşılaşmaların seyir zevkini artırdığı çeyrek finallerde, Zverev ile Etcheverry kozlarını paylaştı. ATP 27 numarası olan Zverev, çeyrek finalde ATP 49 numarası Etcheverry karşısında kazanmayı başardı. İki tenisçi de yer yer üstünlüklerini hissettirmeyi başarsa da Zverev hata yapmadı ve 3-1’lik set skoru ile yarı finale yükselen taraf oldu. Alınan sonuç, yarı finalde Zverev ve Ruud eşleşmesini de resmileştirmiş oldu.

Çeyrek final karşılaşmasının ilk setinde iki tenisçi de hata yapmamaya çalıştı. Hem Zverev hem de Etcheverry, servislerinde hata yapmamak adına büyük çaba sarf etti ve ilk 6 oyunda sürpriz yapan çıkmadı. 3-3’e gelen ilk setin yedinci oyununda Zverev maçta ilk defa servis kırarak 4-3’lük üstünlüğü yakaladı. Kalan oyunlarda da iki tenisçi yine servislerinin kırılmasına izin vermedi ve durum 6-4 oldu. Alexander Zverev, ilk seti 6-4 kazanarak karşılaşmada 1-0’lık üstünlüğü rakibine kurdu.

İkinci setin başlamasıyla birlikte her iki tenisçi yine servis kırdırmamak adına efor sarfettiler. İlk 5 oyunda Etcheverry, 3-2’lik üstünlük yakaladı. Altıncı oyunda Zverev’in servisini kırmayı başararak 4-2 öne geçti. Fakat bir sonraki oyunda bu kez Alman tenisçi servis kıran taraf oldu ve durumu 4-3 yaptı. Sekizinci oyunda Etcheverry, reaksiyon gösterdi ve üst üste ikinci defa rakibinin servisini kırarak 5-3’lük üstünlüğü yakaladı. Son oyunda da hata yapmadı ve ikinci seti 6-3 kazanarak skoru eşitledi.

Üçüncü sete iyi başlayan taraf Etcheverry oldu. İlk 2 oyunu kazanarak üçüncü sette durumu 2-0 yaptı. Fakat kalan süreçte adeta Zverev fırtınası vardı. Alman raket, rakibinden arka arkaya 5 oyun alırken, 2 de servis kırmayı başardı. 5-2’lik üstünlüğün ardından seti kontrolü altına alan Zverev, üçüncü seti 6-3 kazandı ve 2-1 öne geçti.

Final setinde ise her iki taraf da oldukça konsantre bir oyun sergiledi. 3-3’e gelen setin yedinci oyununda Etcheverry’nin servisini kıran Zverev, 4-3 öne geçti. 4-3’ün ardından rakibine üstünlük kuramayan Arjantinli raket, reaksiyon gösteremedi. Zverev, son seti de 6-4 kazandı.

Mücadeleyi 3-1 kazanan Zverev, yarı finale yükseldi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.