Anasayfa / ATP / Panatta, Federer’i Övmeye Devam Ediyor

Panatta, Federer’i Övmeye Devam Ediyor

Eski Roland Garros şampiyonu Adriano Panatta, Roland Garros 2023’ün ardından Djokovic’in kırdığı rekorlara rağmen İsviçreli tenisçi Roger Federer ile alakalı görüşlerinin değişmediğini vurguladı.

Eski Roland Garros şampiyonu Adriano Panatta, Roland Garros 2023’ün ardından bazı görüşlerini paylaştı. Panatta, Roger Federer’ın tüm zamanların en büyük tenisçisi olduğu görüşünden vazgeçmedi. Panatta, Roland Garros da dahil olmak üzere birçok kupa kazanmış, başarılı bir tenis kariyerine sahip bir tenisçi olarak biliniyor. Roland Garros 2023’te ise Novak Djokovic, turnuvayı kazanarak toplamda üçüncü Fransız Açık şampiyonluğunu elde etmesinin yanı sıra toplamda 23 Grand Slam şampiyonluğuna sahip oldu. Djokovic böylelikle Grand Slam zaferleri bağlamında tarihin en çok şampiyonluğa ulaşan erkek tenisçisi olmayı da başardı. Turnuvanın ardından görüşlerini dile getiren Panatta da kariyerinde bir tane Grand Slam şampiyonluğu elde etti. Panatta’nın görüşleri baz alındığında, eski tenisçi Federer’den vazgeçmiyor. Djokovic’in kırdığı rekorlara karşın, İtalyan oyuncunun inancı değişmedi. Bu düşüncede tek başına olan kişi Panatta değil, fakat İtalyan oyuncu bu inancını oldukça açık bir şekilde dile getiriyor. Son günlerde de Corriere della Serra’ya verdiği bir röportajda duruşunu açıkladı.

Panatta, Roger Federer ile ilgili görüşlerini dile getirirken “Benim için hiçbir şey değişmez, Roger Federer en büyüğüdür. Bu sadece estetik bir mesele değil. Ve hatta istatistiklerle de ilgili değil, onları da çok seviyorlar ama daha iyi açıklayayım. Borg, sadece birkaç yılda, Djokovic, Nadal ve Federer’ın bir arada topladığı Grand Slam zaferlerinden daha fazlasını elde etti. Hepsi büyük oyuncular. Fakat Roger Federer aralarında en büyüğü” ifadelerini kullandı.

Adriano Panatta, tenis tarihine adını altın harflerle yazdıran Borg’u Roland Garros’ta mağlup eden nadir oyunculardan biri olarak da biliniyor. Borg’un Roland Garros’taki 51 maçta 49 aldığı bilinirken, yaşadığı 2 mağlubiyetin biri Panatta karşısında geldi. Panatta, bu konuya da dikkat çekerek rakamların herhangi bir şeyi değiştirmediğini ve Roger Federer’in Djokovic’in kırdığı rekorlara rağmen hala en iyisi olduğunu vurguladı. Panatta, üç efsanevi tenisçinin de aynı dönemde boy göstermelerinin tenis dünyası için büyük bir şans olduğuna da dikkat çekti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.