Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz’dan Djokovic Maçı ile İlgili İlk Açıklamalar

Carlos Alcaraz’dan Djokovic Maçı ile İlgili İlk Açıklamalar

Carlos Alcaraz, Roland Garros 2023 yarı finalinde oynadığı Novak Djokovic karşılaşması ile ilgili konuştu.

İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, Roland Garros yarı final karşılaşmasında Novak Djokovic ile karşı karşıya geldi. Müthiş bir ilk set izleten tenisçiler, ikinci sette de rekabete devam etti. Fakat maç içerisinde Alcaraz’ın yaşadığı sakatlık, Djokovic’in işini kolaylaştırdı. Sağlık molasının ardından kasılmalara rağmen mücadeleye devam eden Alcaraz, Djokovic’e mağlup oldu. Djokovic, finale yükselmesinin ardından Roland Garros’u kazandı ve rekor kırarak en çok Grand Slam şampiyonluğuna sahip erkek tenisçi olmayı başardı. Zorlu yarı final mücadelesi de akıllarda kaldı. Alcaraz, bu maçla ilgili düşüncelerini aktararak mevcut durumunu aktardı.

Carlos Alcaraz, kariyerinin şu ana kadarki en büyük maçında kendi kendine kurduğu baskı nedeniyle çöktüğünü itiraf etti.

Alcaraz, yakın zamanda Roland Garros yarı finalinde Novak Djokovic ile karşılaştı ve büyük bir baskı altında kaldı, aynı zamanda da maç içerisinde kramp sorunu yaşadı. İspanyol raket fiziksel bir sebepten kaynaklanmayan kramp sorunuyla ilgili olarak maçın hemen ardından sinirli olduğunu, bu durumun fark edilmesinin zor olmadığını kabul etti. İlk set, Djokovic’in de belirttiği gibi, Alcaraz’ın şimdiye kadar büründüğü en sinirli anlardan biriydi.

Bu, Alcaraz adına çok güçlü bir kampanyanın üzücü bir sonu olarak tanımlanabilir. Zira Alcaraz bugüne kadar birçok karşılaşmada güler yüzlü tavrı ile sempati kazandı. Yarı finalde sinirli tavırları ise ağırlıklı olarak hayranlarda hayal kırıklığı yaratıyor. Çünkü bu durumun Alcaraz tarafından önlenebileceği düşünülüyor.

Alcaraz, yarı final maçı ile ilgili düşüncelerini dile getirirken “Fiziksel olarak mükemmel durumdaydım. Sorun, kendime ekstra baskı yapmam oldu. O maça iyi hazırlanmadım; ilk iki set beni çok zorladı ve hemen ardından eklediğim gerilimleri eklediğimizde ortaya bu sorunlar çıktı, gördünüz.” Dedi.

Alcaraz’ın daha da iyi olabileceği ve büyük olasılıkla bu deneyimin gelişimine artı değer katacağı düşünülüyor. Alcaraz’ın fizyoterapisti, Roland Garros deneyimiyle ilgili olarak kramplara sebep olabilecek fiziksel bir sorun olmadığını itiraf etti. Bunun, Djokovic’e karşı favori olmanın getirdiği büyük baskı ve sinirlerin bir kombinasyonu neticesinde ortaya çıktığını vurguladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.