Anasayfa / Tenis / 2023 Mutua Madrid Açık Başlıyor
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri

2023 Mutua Madrid Açık Başlıyor

Bugün başlayacak olan 2023 Mutua Madrid Açık, Roland Garros öncesi en sert turnuvalardan biri olacak. Üst düzey pek çok ismin yer aldığı turnuvada, ödül dağılımları da belli oldu.

ATP ve WTA 1000 etkinliği olan Mutua Madrid Açık, bugün İspanya’nın Madrid kentinde başlıyor. 24 Nisan’da başlayacak ve 7 Mayıs 2023’e kadar sürecek olan turnuvada, geçtiğimiz yıllara göre bazı değişiklikler yapıldı. Önceki turnuvalara nazaran katılımcı sayısının artırılmasıyla birlikte 96 tenisçi, şampiyonluğa ulaşmak için rekabet edecek. Katılımcı sayısının artırılması ile birlikte de turnuvanın süresi uzamış oldu. Bu durum, heyecanı daha üst noktalara çıkaracak.

Erkeklerde Alcaraz Favori Geliyor

2023 Mutua Madrid Açık öncesinde Carlos Alcaraz, oldukça formda bir şekilde turnuvaya geliyor. 2023 yılını oldukça iyi geçiren İspanyol tenisçi, Indian Wells ve Barcelona Open’ı kazanarak Roland Garros öncesinde iyi bir dönemi geride bıraktı. İspanyol tenisçinin formda bir şekilde geldiği turnuvada, aynı zamanda yıldızlar geçidi de olacak. Zira Sırp tenisçi Novak Djokovic de, Mutua Madrid organizasyonunda mücadele edecek.

Kadınlarda Katılım Yoğunluğu

Turnuvanın kadınlar ayağında da yine birçok yıldız boy gösterecek. Iga Swiatek ve Aryna Sabalenka gibi yıldızlar, Roland Garros öncesi en ciddi sınavlarını verecekler. Eş zamanlı olarak turnuvada kazanan isimlerin kazanacağı para ödülleri de belirlendi. Üst düzey yeteneğe sahip birçok tenisçinin mücadele edeceği organizasyonda toplamda 7 milyon 705 bin Euro’luk para ödül havuzu olacak. Aynı zamanda kazanan isimler, 1000 puan da alacağı için dünya 1 numaralarının değişme ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

2023 Mutua Madrid Para Ödülü Dağılımı

ATP ve WTA ayaklarında şampiyon olan tenisçiler 1000 puanın yanı sıra 1 milyon 105 bin Euro’nun da sahibi olacak. Finale kalmayı başaran isimler, 600 sıralama puanı ve 580 bin Euro kazanacak. Yarı finalistler 308 bin Euro, çeyrek finalistler ise 161 bin Euro kazanacaklar. Son 16’ya kalma başarısı gösteren isimler 85 bin Euro’ya yakın bir meblağ kazanıp 90 sıralama puanı elde edecek. Son 32’de 48 bin Euro ve 45 sıralama puanı, son 64’te ise 27 bin Euro ve 25 sıralama puanı elde edilecek. İlk turda elenen tenisçiler ise 10 sıralama puanı ve 16 bin 340 Euro kazanmış olacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.