Anasayfa / Tenis / Aryna Sabalenka Zirveyi Hedefliyor
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Aryna Sabalenka Zirveyi Hedefliyor

Aryna Sabalenka, Wimbledon’da 1 numaralı sırayı garantileme şansına sahipti, ancak bu şansı kullanamadı ve Belaruslu artık yıl sonunda 1 numara olmayı hedefleyecek.

203 Wimbledon’un Aryna Sabalenka için çok özel olması bekleniyordu. Geçen yıl etkinlikte oynamak için şansı elinden alındıktan sonra geri dönüş yaptı ve final adeta ellerinden kaçtı. Rusya ve Beyaz Rusya’ya uygulanan yaptırımın 1 yıl sonrasında Londra’da tekrardan boy gösteren Sabalenka, 2023 Wimbledon’da oldukça iyi bir performans sergiledi.

Yarı finalde Ons Jabeur’a karşı oynadığı maçı kazanmış olsaydı dünya sıralamasında 1 numarayı garantileme şansına sahipti. Fakat Sabalenka adına ne yazık ki işler planladığı gibi gitmedi. Sabalenka Tunuslu oyuncuya karşı mağlup oldu ve dünya 1 numarası olma şansını kaçırdı. Ancak Belaruslu hala dünya 1 numarası için bir şansa sahip ve bu hedef ile yola devam edecek.

2023 Wimbledon’ün yarı finalinde Jabeur’a kaybettikten sonra konuşan Sabalenka, hedefini açıkladı. Eğer kalan etkinliklerde başarılı olabilirse 2023 yılı sonunda 1 numaralı sırayı garantilemeyi amaçladığını belirtti. Ancak Belaruslu, bu hedefi doğrultusunda yolunun da oldukça zor olacağını söyledi. Savunması gereken birçok puanının farkında olduğunu söyleyen Sabalenka, yine de zirveyi yakalamak istiyor. Zirve ile arasındaki fark büyük değil ve 2023 Wimbledon sonrasında bu fark daha da küçülecek.

Sabalenka, konuyla ilgili olarak “Bunu düşündüğümü söyleyemem. Benim için daha çok yılı nasıl bitirdiğin önemli. Yıl içinde birinci, ikinci olman değil, sürekli gidip geliyorsun. Benim için daha çok yılı nasıl bitirdiğim önemli. Kendimi zorlamaya devam edeceğim ve bu yılı dünya 1 numarası olarak bitirmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

Teniste 2023 takviminin geri kalanı için de konuşan Sabalenka, bu anlamda da hedeflerine dikkat çekti. Sabalenka, “Öncelikle sağlıklı bir dönem geçirmekle birlikte, elbette ki 1 numarayı garantilemek en büyük hayalim” dedi. Sabalenka’nın açıklamalarına bakıldığında seneyi en iyi oyuncu olarak bitirmek, Temmuz ayında 1 numara olmaktan daha önemli bir başarı olarak gözüküyor. Fakat yine de uzun süredir kurulan bir hayal ve ne kadar erken gerçekleştirirse o kadar iyi olacağına da dikkat çekiyor. Mevcut sıralamada Polonyalı Iga Swiatek hala zirvede yer alıyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.