Anasayfa / ATP / Andy Murray 5 Yıl Sonra İlk 40’a Girdi

Andy Murray 5 Yıl Sonra İlk 40’a Girdi

Britanyalı Andy Murray, ATP Challenger kupasında zafere ulaştı ve uzun bir aranın ardından dünya sıralamasında ilk 40’a girmeyi başardı.

Andy Murray, ATP Challenger kupasını kazanarak 5 yıllık aranın ardından ilk defa ilk 40’a geri döndü.

Andy Murray, 2023 Nottingham Open turnuvasında Arthur Cazaux’yu finalde yenerek şampiyonluğa ulaştı. Nottingham Open’ı kazanan başarılı tenisçi, şu anda çim kortta 10-0’lık bir galibiyet serisi yakaladı. Uzun yıllar sonra ilk defa, Andy Murray 10 maçını üst üste kazandı. Elde ettiği seri, Wimbledon kura çekiminde seribaşı olma şansını elde etmek için de büyük avantaj sağladı. Zira Murray, seribaşı olma şansı elde etmek adına bir veya iki galibiyete daha gereksinim duyuyor.

2023 Wimbledon için Britanyalının büyük hedefi buydu ve Murray, bunu başarmaya çok yakın. Murray’in Wimbledon kura çekiminde ilk 32 sıradan bir yer kapabilme şansı için Queen’s Club’da Alex de Minaur’u mağlup etmesi gerekiyor. Cinch Championships’ta alacağı iki galibiyet, Murray’e Wimbledon kura çekiminde ilk 32 sıradan bir yer sağlayacak. Ki bu durum, Andy Murray için oldukça önemli bir başarı olur.

Diğer bir gelişme ise sıralamalarda gerçekleşti. Britanyalı’nın Nottingham Open’i zaferle kapatmasının ardından bu zafer, Murray’in 5 yıllık aranın ardından ilk kez Top 40’a dönmesini sağladı. Murray’in Pazartesi günü itibariyle yerleştiği ilk 40’tan önceki son kez bu sıralamaya geldiği tarih, Mayıs 2018’in başıydı. 6 Mayıs 2018’de 39 numarada olan Murray, bundan tam beş yıl öncesinde olduğu gibi tekrardan 40’ın içine girmeyi başardı.

Britanyalı oyuncu kariyeri boyunca her zaman büyük bir savaşçı olarak tanındı ve bu kortta verdiği savaş kariyerini şekillendirmeye yardımcı oldu. Kortlara geri dönemeyeceği, tenis oynayamayacağı söylendiğinde, Murray herkese yanıldığını kanıtlamaya kararlıydı. Büyük bir azim ile Murray bunu başarabildi ve yaşı ilerlemesine rağmen kortlarda başarı elde etmeye devam ediyor. Murray, Queen’s Club’da da boy göstererek Wimbledon için hayallerini gerçekleştirmeye çalışacak. Bir ya da iki galibiyet aldığı taktirde, seribaşı olarak Wimbledon’a katılma şansı elde edecek. Bu bağlamda Britanyalı raketin sıradaki turnuva performansı, merak konusu olacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.