Anasayfa / ATP / Matteo Berrettini Cinch Championships 2023’ten Çekildi

Matteo Berrettini Cinch Championships 2023’ten Çekildi

Matteo Berrettini, bir ATP 500 turnuvası olan Queen’s Club’daki 2023 Cinch Şampiyonası’nda son şampiyon unvanını koruyamayacak. İtalyan tenisçi, yaşadığı sakatlık nedeniyle turnuvadan çekilmek zorunda kaldı.

İtalyan tenisçi Matteo Berrettini, 2023 Cinch Championships’ten çekildiğini duyurdu. Son şampiyonun çekilmesi, kadroda dikkat çekici bir boşluk bıraktı ve İtalyan raketin şampiyonluğunu koruma umutlarını sona erdirdi. Berrettini’nin çekilme nedenleri arasında, 2022 ve 2023 sezonlarında mücadele ettiği sakatlık sorunları gösterildi.

İtalyan tenisçinin 2022 sezonundaki yolculuğu, bir dizi talihsiz sakatlıkla sekteye uğramıştı. Sert korttan toprak kortlara geçiş, yoğunlaşmış antrenman gerektiren bir dönem olarak nitelendiriliyor. Zira Berettini de bu süreçte birtakım zorluklar yaşadı.

Başarılı tenisçinin sürekli tekrarlayan bir karın kası sorunu, Meksika’daki bir turnuvadan daha çekilmesine neden olmuştu. Aynı sakatlık, Berrettini’nin Indian Wells’te performansını da olumsuz yönde etkilemişti. Ancak bu sakatlığın yanında yeni bir sorun, Miami Açık’ın hemen öncesinde geldi. Berrettini sağ elinde şiddetli ağrılar yaşadığını açıkladı. Sakatlık, hafif bir cerrahi müdahalenin de ötesinde ciddi gözüküyordu.

Berrettini’nin sakatlık sorunları, 2022’nin ardından 2023 sezonuna da taşındı ve karın kası yırtığı ve yan karın kası sakatlığı nedeniyle birkaç turnuvadan çekilme kararı almasına sebep oldu. Monte-Carlo Masters’a karın kası sakatlığı nedeniyle erken veda etti ve İtalyan Açık için zamanında iyileşme umutlarına rağmen süreç beklediği gibi gitmedi. Berettini, yapılan bir tarama sonucunda iyileşmesi için daha fazla süreye ihtiyacı olduğunu açıklayarak yine turnuvadan çekilmek zorunda kaldı.

Berrettini’nin çim kortlardaki etkileyici performansı göz önüne alındığında, 2023 Roland Garros’tan çekilmesi de “zorlu bir karar” olarak tanımlandı. İyileşmeye odaklanma kararı, zorlu fakat bir o kadar hesaplanmış bir seçimdi. Çim kortta 9 maçlık bir galibiyet serisinin yanı sıra, Berrettini ve ekibi yoğun antrenmandan beş setlik maçlara geçişin fiziği olumsuz etkilediğine ve sakatlığın nüksetme ihtimalinin yükseldiğine karar vererek geri dönüşü ertelediklerini açıkladılar.

Berrettini’nin 2023 Stuttgart Açık’ta geri dönüşü beklendiği gibi olmadı ve İtalyan tenisçi maçın ardından gözyaşları içinde korttan ayrıldı. Yaşadığı sorunlar nedeniyle Berrettini, Queen’s Club’tan çekilme kararı aldı. Bu karar Berrettini’nin sakatlıkla dolu son 2 senesi için başka bir dönüm noktası olabilir. Zira İtalyan raket, geçmişte başarılı olduğu çim kort etkinliklerinde puanlarını korumayı planlıyordu. Fakat sakatlıkları, Cinch Championship 2023’ten de çekilmesine neden oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.