Anasayfa / ATP / Alcaraz’ın Yoğun Fikstürü Sürüyor

Alcaraz’ın Yoğun Fikstürü Sürüyor

ATP Turu’nun dünya bir numarası İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, geçtiğimiz hafta Wimbledon erkekler şampiyonluğunu kazandıktan beş gün sonra yine dinlenme şansı bulamayacak ve İspanya’da Hopman Cup kampanyasını yönlendirecek.

Carlos Alcaraz, 2023 Wimbledon tenis turnuvasında 23 kez Grand Slam şampiyonu olan Novak Djokovic’i heyecan dolu bir final maçında yenerek kariyerinin ikinci Grand Slam şampiyonluğunu kazandı. Bu zafer, ATP Turu’ndaki dünya 1 numarasındaki konumunu şampiyonluk ile birlikte daha da sağlamlaştırdı.

Ancak Carlos Alcaraz’ın Wimbledon sonrasında bu hafta Nice’e seyahat etmesi bekleniyor. Zira İspanyol tenisçi, WTA dünya sıralamasında 72’nci sırada yer alan Rebeka Masarova ile bir araya gelecek. Paula Badosa’nın sakatlığını telafi etmek için yeniden düzenlenen takım mücadelesine çağrılan Masarova, İspanya’nın Belçika ve Hırvatistan ile birlikte Grup 2’de yer aldığı turnuvada Alcaraz’ın yanında yer alacak ve kendisine eşlik edecek.

İspanya, cuma günü Belçika’ya karşı olan mücadelesine başlayacak. Organizasyonda Alcaraz, Wimbledon zaferinden sonra sadece beş gün dinlenmesinin ardından David Goffin’e karşı ilk tekler maçına çıkacak. Alcaraz’ın fiziksel durumu son şampiyonluğun ardından henüz belli değil, ancak 20 yaşındaki tenisçi ülkesini temsil etmekten dolayı büyük bir heyecan duyduğunu açıkladı. Turnuvanın başlangıcında Alcaraz’ın katılımıyla ilgili olarak bazı şüpheler olsa da, İspanyol tenisçi İspanya’yı temsil etmek için Nice’de olacağını birinci ağızdan doğruladı.

Organizasyonda her müsabaka bir erkekler tekler maçı, bir kadınlar tekler maçı ve bir karma çiftler maçından meydana gelecek. İspanya, ilk karşılaşmalarının ardından daha sonra Cumartesi günü Hırvatistan ile karşılaşacak. Carlos Alcaraz, iki ülke arasındaki mücadelede Hırvatistan’ın bir numaralı erkek oyuncusu olan Borna Coria’ya karşı mücadele edecek. Grupların birincisi ve ikincisi, aşamasın tamamlanmasının ardından birbirleriyle final aşamasında karşı karşıya gelecekler.

Alcaraz, Hopman Cup’daki görevinin ardından ise dinlenmek adına fırsat yaratmaya çalışacak. Hopman Cup, Alcaraz’ın bu yıl kil zeminde sergileyeceği son performansı olacak. Zira İspanyol tenisçi, Hamburg’daki düzenlenecek olan bir sonraki ATP 500 turnuvasına katılmayı düşünmüyor. Alcaraz, dinlenme fırsatınını Hamburg’daki organizasyonun önüne koyacak gibi görünüyor. Başarılı tenisçi, geçen yıl Hamburg’da final oynamıştı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.