Anasayfa / ATP / Monfils, Washington’da Uyarı Aldı Ancak Yine de Kazandı
Citi Open Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Citi Open Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Monfils, Washington’da Uyarı Aldı Ancak Yine de Kazandı

Gael Monfild Citi Open 2023’te Alexander Bublik karşısında zafere ulaşırken, maç sonunda yaşanan gelişme maçın önüne geçti.

Fransız tenisçi Gael Monfils, Citi Open’da Alexander Bublik’i düz setler sonucunda mağlup etti. Fakat maçın sonunda yaşanan olay, karşılaşmanın önüne geçti. Monfils’e gösterdiği düşük gayret nedeniyle bir kod ihlali uyarısı verildi.

Monfils, Bublid karşısında karşılaşmayı 6-3 ve 5-3’lük skorlarla önde götürüyordu. Bublik aradaki farkı kapatıp geri dönmek için servis atıyordu. Bublik’in servisi sırasında, Monfils servis vuruşu sonrasında koltuğuna doğru yavaşça ilerlemeye başladı. Bublik’in servisi geçerli sayıldı ve Monfils karşısında oyunu kazandı.

Monfils, oyunun artık elinden çıktığını düşündüğü için aradaki değişim sonrasında kendi servisini kullanarak maçı sona erdirmeyi planlıyordu. Ancak bu hareket, koltuk hakemi Fergus Murphy’nin dikkatini çekti ve 36 yaşındaki tenisçiye ‘gayret eksikliği’ gerekçesiyle kod ihlali uyarısı verdi.

Hakemin kararı her ne kadar adil olsa da, Monfils bu karara sinirlendi ve oyun değişimi sırasında kararı tartıştı. Ancak tam olarak neler yaşandığı net olarak duyulmadı. Bublik ise olayı komik tarafından görerek karar sonrasında gülmeye başladı.

Her ne kadar dört fırsatı değerlendirememesi ve onuncu oyunda birkaç break puanını kurtarması gereken zorlu bir maç olsa da, Monfils karşılaşmayı zaferle tamamlamayı başardı. Bu galibiyet, eşi Elina Svitolina’nın da katıldığı etkinlikteki ilk 25 oyuncu karşısındaki rakibine karşı aldığı bir galibiyet oldu. Svitolina, aynı gün içinde Daria Kasatkina’yı düz setlerle mağlup etmişti.

Monfils, Svitolina’nın son doğum izninden sonra geri dönüşünden ilham aldığını ve kendini artık bir şampiyon gibi hissettiğini söyledi. 2016 Citi Open’da şampiyonluğa yürüyen Monfils, 2023 sezonunda ise sakatlıklarla mücadele etti ve yalnızca Mart ayının başlarında rekabete geri dönebildi. Dönüşünün ardından ise bu yılki Fransa Açık’ta yine bir sakatlık yaşamıştı.

Bublik’i mağlup etmek, Monfils’in 2023 yılında ilk defa üst üste iki maçı kazanmasını sağladı. Fransız raket Perşembe günü 12’nci seribaşı oyuncu Tallon Griekspoor ile üçüncü turda kozlarını paylaşacak. 2023’te ilk defa üst üste iki galibiyet alan Monfils, Griekspoor karşısında da kazanarak üst tura yükselmeyi hedefleyecek.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.