Anasayfa / ATP / Alcaraz ve Djokovic Dünya 1 Numarası için Savaşıyor
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Alcaraz ve Djokovic Dünya 1 Numarası için Savaşıyor

Alcaraz ve Djokovic, Wimbledon 2023 macerası itibariyle rekabeti şu anda Dünya 1 numarası mücadelesine çevirdi.

2023 Wimbledon’dan sonra ATP Turu sıralamalarında ihtimaller yavaş yavaş azalırken, 1 numara için sadece Carlos Alcaraz ve Novak Djokovic ihtimalleri kaldı.

Sezonun üçüncü Grand Slam’ine girerken ATP Sıralaması’nda ilk sırayı alabilecek toplam üç oyuncu vardı. Bu isimler Carlos Alcaraz, Novak Djokovic ve artık liderlik ihtimali kalmayan, listede olmayan Daniil Medvedev’di.

Rus oyuncu turnuva kapsamında bir hata yapmadı. Aksine Wimbledon’da ilk kez çeyrek finale yükseldi ve işler Medvedev için tahmin edilenden çok daha iyi gidiyor. Ancak, en büyük favoriler olan Djokovic ve Alcaraz da çeyrek finallere çıktığı için Medvedev’in zirveyle arasında olan farkı şimdi çok daha yükseldi ve liderliği kapabilme mücadelesinin dışında kaldı.

Şu anda, Medvedev’in çeyrek finallerde kaybetmesi halinde ATP sıralamasında toplam 6160 puanı olacak. Medvedev, turnuvayı kazanması halinde ise 7800 puana kadar ulaşacak. Öte yandan, Carlos Alcaraz’ın en az 8035 puana ulaşacağı da kesinleşti. Ayrıca Novak Djokovic ise etkinlikten sonra en az 7955 puana sahip olacak.

Bu, listede zirve yarışındaki ihtimallerin biraz daha kısıtlı hale gelmesi anlamını taşıyor. Genç İspanyol ile deneyimli Sırp arasındaki mücadele de bu kapsamda daha da ilginç hale gelecek. İki yıldız, finalde karşılaşması beklenen iki oyuncu olarak da tanımlanıyor. Finalin Djokovic ve Alcaraz arasında oynanması halinde bu maç sadece şampiyonluk için değil, daha fazlası için de bir mücadeleye sahne olabilir.

İkili arasındaki sıralamadaki farkları oldukça küçük olduğundan, turnuvayı aynı turda bitirirlerse, etkinlikten sonra Alcaraz Djokovic’in önüne geçmeyi başaracak. Eğer böyle bir durum gerçekleşmezse de, daha ileri tura geçen herhangi bir oyuncu Pazartesi günü adının yanında 1 numarayı da taşımış olacak.

Çeyrek final maçlarında her ikisi de zorlu rakipler ile karşı karşıya gelecekler. Alcaraz, Salı günü genç oyuncu Holger Rune ile karşılaşacak, 23 Grand Slam şampiyonluğu yaşayan Novak Djokovic ise formda olan Andrey Rublev ile oynayacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.